Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Mi a következménye, ha kicsit...

Mi a következménye, ha kicsit náthásan oltják be a gyereket?

Figyelt kérdés

sokan írjátok, ha úgy tűnik, beteg a baba, inkább hazudtok kis hőemelkedést, hogy ne kapja meg az oltást.

Kérdésem, ha megkapná, mi lehet a következménye? Nagyobb eséllyel lázasodik be? Vagy rosszabbul viseli?


csak kíváncsi vagyok


2016. dec. 18. 08:19
 1/6 anonim ***** válasza:
85%
Engem nathasan oltott be az iskolaorvos 6 evesen. Ket ora mulva eszmeletvesztes, 42 fokos laz, rohammento vitt korhazba. Keso este kozoltek anyammal, hogy tul vagyok az eletveszelyen. Nalam "csak" ennyi tortent.
2016. dec. 18. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
45%
Bár nem minden oltás ezen az elven működik, de ha legyengitett kórokozókat kap a gyerek oltáson keresztül ugy hogy náthás, annak csúnya következményei lehetnek. En másodikos koromban kaptam meg a Mumpsz-oltást kicsit náthásan, es pár napra rá le is terített a Mumpsz. 😊 Abszurd de igy volt...
2016. dec. 18. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
38%

Nagyon súlyos következményei lehetnek!

Egyik barátnőm kislánya náthásan kapott oltást,azóta néma és tolószékbe került

Illetve nekem is volt hogy náthásan kaptam oltást,ugyanaz volt mint az első válaszolónál,hogy 42 fokos lázzal rohammentő vitt kórházba


Semmikêppen se oltasd be még egy kicsi náthával se,mert nagyon súlyos probléma lehet belőle!

2016. dec. 18. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
81%
Azért azt is tegyük hozzá hogy egy valamire való gyerekorvos megvizslatja a gyereket oltás előtt és nem adja be ha valami nem okés.
2016. dec. 18. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
igazából azért kérdezem, mert az apjának fáj a torka meg náthás, de a gyereken nem látok semmit, hogy baja lenne, orra se folyik. Torokfájást nem tudom megállapítani, de azért gondolom valami jele lenne, ha fájna neki. 3 hós oltás+rota+agyhártya lenne neki kedden
2016. dec. 18. 14:47
 6/6 anonim ***** válasza:
71%
Bízd az orvosra. Mondd el neki amit ide leírtál, megvizsgálja és eldönti majd.
2016. dec. 19. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!