Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Lyukas szívvel született?

Lyukas szívvel született?

Figyelt kérdés
A babám 4 hós. Minden hónapban járunk tanácsadásra. Most vett észre a gyerekorvosunk egy pici szívzörejt. Lehetséges hogy lyukas szívvel született vagy ez csak egy ártalmatlan szívzörej?

2016. dec. 26. 18:55
 1/8 anonim ***** válasza:
63%
Dehogy született lyukas szívvel. Kisebbik lányomnak is van szívzöreje, voltunk a kardiológián, csináltak neki EKG-t és ultrahangot. Semmi baja, majd kinövi. Kontrollra sem kell járnunk.
2016. dec. 26. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
38%

??? Ha gyerekorvos azt mondta hogy szívzörej, akkor mi jósnők, a gyakorikérdéseken szerinted belelátunk?

Komolyan néha nem értem, mennyire ostoba emberek vannak...

2016. dec. 26. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Az olyan anyukákat kérdeztem akinek van tapasztalata ebben. És csak arra lettem volna kíváncsi hogy ha nem vették neki észre 4 hónap előtt akkor van e esély rá hogy lyukas szívvel született. De azért kössz a válaszodat második.
2016. dec. 26. 19:08
 4/8 anonim ***** válasza:
73%
Nem tudom nálatok mi van, az én kisfiamnak ártalmatlan volt és már pár hetesen elküldtek kardiológiára, ahol rendben volt minden. Amíg várakoztunk nekünk azt mondták legtöbbször ártalmatlan.
2016. dec. 26. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Az én kisfiamnak is szívzöreje volt és igen találtak egy lyukat a szívultrahangon. Nem akarlak megrémíteni, de ultrahang nélkül nem tudhatjuk h mi baja a gyermekednek. Az ártalmatlan szívzörejtől a szívbetegségig bármi. Kardiológia!!!
2016. dec. 26. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Azzal kezdeném, hogy az én kislányom lyukas szívvel született úgymond, de már születésekor diagnosztizálták. Amikor egy napos volt, akkor vette észre a doktornő a szívzörejt és szerencsére ott meg is tudták ultrahangozni a szívét, és akkor mondták hogy két pici lyuk van rajta. Nyilván bepánikoltam de azt mondták, bezáródhat. Másfél éves és mostanra mindkét lyuk eltűnt (bár eleve sem voltak nagyok de nem a méret, inkább az elhelyezkedés számít). Mi a Tűzoltó utcai gyermekklinikán nézettük meg kétszer a kislányunkat, de igazából protekciónk volt oda.
2016. dec. 26. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nálunk terhesség alatt vették észre, hogy van egy apró probléma a magzati szívultrahangon.

Születés után a kórházban még ott volt a luk, de hat hetesen, mikor vittem a Heim Pálba ultrahangra, akkor már nem. Teljesen negatív a lelet.

2016. dec. 27. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. A doktornő mondta hogy majd a következő tanácsadáson is hallani fogja akkor elküld kardiológiára szóval még várun január 23 ig de lehet hogy hamarabb elviszem a doktornőhöz.


Remélem nem lesz vele semmi gond. :(

2016. dec. 27. 15:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!