Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Milyen gyógyszert kapott a...

Milyen gyógyszert kapott a gyermeketek száraz, ugatós köhögésre?

Figyelt kérdés

Garatgyulladása van a kisfiamnak, 8 éves. Szerdán befulladt, így be kellett vinni a kórházba, ott inhalálták. Előtte a háziorvos izlandi zuzmót írt fel, de a kórházban a mucoprontot javasolták neki, azóta csak azt kapja. Ami a problémám, hogy ma már egyfolytában mélyről jövő száraz köhögése van, attól félek a mucopront okozza. :( Az egyik orvos ezt mondta, a másik meg azt... Úgy látom nem javult a helyzet hanem még rosszabb. Az izlandi zuzmót azért sem tanácsolták mert az is lehet attól fulladt be, de nem biztos. Vegyek másik gyógyszert? De mit?

Nektek mit írtak fel ilyenkor?

Köszönöm a segítséget!


2017. jan. 20. 11:51
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

kruppos lehet,nézz utána a kezelésének,mert ez nem vicc,meg is lehet fulladni tőle.

irass fel rectodelt kúpot,és tartsd a hűtőben,életmentő lehet,ha befullad be kell adni neki.

amúgy meg hidegpárásító

inhaláló az is hodegpárás,salvus vízzel.nem magyarázták ezt el a kórházban?

2017. jan. 20. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
mindig éjszaka rosszabb,ha befullad a kúp mellé öltöztesd fel nagyon,és vidd le a hidegbe fél órára,az is lehúzza a duzzanatot.
2017. jan. 20. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Hideg párát mondták, szellőztetek is egyfolytában, kúpot meg nem írtak fel! Azt értem hogy csak végszükség esetén kell, de nem adtak. Eddig nem nagyon köhögött, ma kezdte el ilyen durván. Előtte csak volt egy-egy száraz köhögése, most meg percenként.

Délután szerintem elviszem ügyeletre... Köszönöm!

2017. jan. 20. 12:21
 4/13 anonim ***** válasza:
na mi van kérdező,írtak fel kúpot? mi volt?
2017. jan. 20. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Nálunk fulladás hurutos köhöges miatt volt, de az akkori betegség miatti antibiotikum es köptető mellé hörgőtágirot is írtak fel.

Csodálkozom nàlatok ráadásul sulyosabb eset, hogyhogy nincs hörgőtágitotok??felénk olyan alap, hogy mentősök, patikások fejből ismerik.


Száraz köhögesei enyhék, arra Sinecod ot ir.

2017. jan. 20. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

hörgőtágítót nem adnak krupposnak.

flixotide spray viszont jó lenne,nekünk azt is írtak sokat segít,csak az lassabban fejti ki a hatását. Hány éves a gerkőc?

2017. jan. 20. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
egyébként azt nem tudom mondták-e,de a köptetőt csak akkor szabad elkezdeni adni,amikor már nem ugatós,száraz a köhögése.Amikor hallod,hogy hurutos kezd lenni,csak akkor lehet,mert előtte nem szabad még ingerelni a köhögést.
2017. jan. 20. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

A kontár háziorvosunk Spiropentet írt a 4 éves lányunknak ugyanilyen tünetekre, én meg gyanútlanul beadtam neki egy adagot :(((

Azt hittem kórházba kell mennünk a gyerekkel, utólag olvastam el, hogy valójában ez egy DROG amit egyes sportolók doppingszerként is használnak, fejlettebb országokban már soha nem írják fel.

Ha valaha bárki gyerekének is Spiropentet akar adni az orvos, a gyerek érdekében be ne adjátok neki!!!


Rögtön másnap vettem Robitussin Juniort, valamint kakukkfűteát, mézet és húslevest adtam neki, ettől jött helyre.

Azt a drogot meg legszívesebben ráöntöttem volna az orvos fejére aki kisgyereknek ilyet fel mert írni :(

2017. jan. 21. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
A spiropent az nem köptető. a roubitussin meg az.
2017. jan. 21. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Utolsó: Nem így van, a Robitussin nem köptető, ez száraz köhögésre van.
2017. jan. 21. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!