Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Az egyik vírusos a másik meg...

Az egyik vírusos a másik meg baktériumos?

Figyelt kérdés

Hétvégén vírusos torokgyulladasa lett a kisebb fiamnak. Nem is kapott rá antit.

Ma reggelre a nagyobb ovis fiam hoemelkedessel ébredt. Éjjel 2* kohogott és folyik az orra. A drno azt mondta h bakteriális igy ő kap antit. Neki is piros a torka.

Most akkor ez h lehetséges?

Ha az occsetol kapta el akkor hogy lehet neki bakteriális?


2017. jan. 24. 10:46
 1/6 anonim ***** válasza:

1. lehet, hogy nem az öccsétől kapta el, hanem mástól

2. hogy állapította meg az orvos, hogy melyik vírusos és melyik bakteriális? Ránézésre nem lehet, a tünetek úgymond csalhatnak, abból 100%-ig nem lehet felállítani diagnózist

2017. jan. 24. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Felülfertőződhetett, bár nekem a tünetek alapján a másik gyerek is vírusosnak tűnik (az orrfolyás bacira nem jellemző). Viszont a torokkép alapján lehetne biztosat mondani, azt meg úgysem látjuk.
2017. jan. 24. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Ránézésre állapította meg.

Idős már sok mindent látott.

A bajom az h úgy érzem tök felesleges az anti..de mi van ha nem adom be és rosszabbodik?

2017. jan. 24. 11:21
 4/6 anonim ***** válasza:
Neten keresztül eszemben sincs felülbírálni az orvos véleményét, és szerintem értelmes ember nem is fogja megtenni. Ha esetleg egy induló streptococcus, ami ovis gyerekeknél nem ritka, és szövődményei lesznek, akkor azért nem tudja vállalni innen senki sem a felelősséget.
2017. jan. 24. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Persze nem is vártam.

És beadom az antit természetesen csak mi van ha nem is lenne rá szüksége és feleslegesen megkapja

2017. jan. 24. 11:44
 6/6 anonim ***** válasza:
Szia, orvostan hallgató vagyok. A vírusod és bakteriális torokgyúladás lözto különbség 70%ban megkülönböztethető. A vírusost legtöbbször apró ki hólyagok tarkítják és a széle a szájpad felé szabálytalan, tépett. A bekteriális egyenletes, és a széle szépen elkölünül.
2017. jan. 24. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!