Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » 11 hónapos Baba keservesen...

11 hónapos Baba keservesen sír, hőemelkedése van. Mi lehet a baj?

Figyelt kérdés

Ma este elkezdett nyűgösködni, majd próbáltam elaltatni, mivel azt hittem, álmos. Egyre jobban elkezdett sírni, a végén már vígasztalhatatlanul, nagyon keservesen, láthatóan valamilyen fájdalom miatt. Megmértem a lázát, hőemelkedése van. Fájdalomcsillapítót adtam Neki, aminek hatására nagyon nehezen megnyugodott és el is aludt.

Akinél már volt ilyen, tud nekem segíteni, mi lehet?

Fogfájásra gondoltam, de nincs bepirosodva az ínye.

Válaszokat előre is köszönöm!


2017. jan. 29. 21:14
 1/8 anonim ***** válasza:
21%
Csak akkor szabad fájdalomcsillapítót adni ha lázas, ha hőemelkedése van nem szabad, egyáltalán nem. Sok oka lehet pocakfájás vagy a foga, sajnos nem igazán lehet megmondani.
2017. jan. 29. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem meg akkor szabad fájdalomcsillapítót adni, ha fájdalma van... Bármi lehet, holnap vidd el orvoshoz. Nálunk egyszer a fiam egész éjjel nem tudott aludni, sírt, nem volt hőemelkedése sem, én meg azt hittem, hogy csak túl fáradt. Másnap reggel kifakadt a fülgyulladása. Szóval lehet a torka, a hasa, a füle vagy bármi más, akár a foga is.
2017. jan. 29. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Csak simàn hőemelkedésre, de még lázra sem adok gyógyszert, viszont ha fájdalma van, haladéktalanul.

Nos tényleg bármi lehet, holnap megyünk az orvoshoz. Maximum hazaküld, hogy ez "csak" a foga.

Most megint ébren volt, folyton kiköpi a cumit és rágcsálja. Örülnék, ha tényleg "csak" a foga lenne.

2017. jan. 29. 22:24
 4/8 anonim ***** válasza:
0%
Én mégis úgy gondolom nem szabad csak így dobálgatni a babáknak a gyógyszert, mert van egy sírósabb estéje
2017. jan. 29. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Akkor adj tanácsot, Te mit tennél, ha a fájdalomtól kisírt szemekkel nézne Rád és szinte kérlelne, hogy segíts Anya ... tényleg nem adnál fájdalomcsillapítót?
2017. jan. 29. 22:59
 6/8 anonim ***** válasza:
72%

Nálunk is volt, ilyen, pont 11 hónaposan. Még csak hőemelkedése sem volt, csak vigasztalhatatlanul sírt. Mivel sosem volt ilyen előtte, sem vele, sem a nővérével, felhívtam a doktornőt, aki mondta, hogy rendelés végén eljön, addig adjak neki Nurofent. Annyira nem ördögtől való dolog fájdalmakkal küzdő gyereknek gyógyszert adni...

Végül aznap estére belázasodott, de azóta sem tudjuk, mitől hamar meggyógyult utána, sírás sem volt több ilyen. Jobbulást Nektek!

2017. jan. 29. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
56%

Remélem, aki ellenzi, ő maga sem vesz be fájdalomcsillapítót, ha szétszakad a feje a migréntől, mert jaj fúj gyógyszer! >:(


Nyugodtan adjál neki ilyenkor, semmi baja nem lesz, ha egy hónapban egyszer-kétszer kap egy kis ibuprofent, vagy paracetamolt. Én is adok, ha látom, hogy egyértelműen FÁJDALMA van a kisfiamnak. Egy éves, neki is szokott fájni a fogzás. Ínypirosságot én sosem tapasztaltam, pedig már van hat foga. Az is fájhat, ha még mélyen az ínyben mocorog a fog, nem kell, hogy látható jele legyen!


De nem csak fog lehet, bujkálhat is benne akármi, szezonja van sajnos... De ha láthatóan szenved, nyugodtan adj neki gyógyszert.

2017. jan. 30. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Persze, alapvetően ne tömjük a gyerekünket gyógyszerrel, de azért vannak kivételek, mikor tényleg szenved. Köszönöm a megerősítéseket!

Az éjszakánk nem volt felhőtlen, többször ébredt, nehezen aludt vissza, de már nem sírt, viszont reggel mosolyogva ébredt, ahogy szokott.

2017. jan. 30. 09:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!