Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Akinek ovis korú gyermeke is...

Akinek ovis korú gyermeke is van, nálatok is mindent elkap tőle a pici?

Figyelt kérdés

Januárban már 2x volt beteg az 1 évesem. Sajnos az ovis tesojatol mindent elkap. Pedig nem puszilgatja olyankor,sok gyümölcsöt is esznek ráadásul a kicsi még anyatejet is kap..

Doki szerint sajnos ez normális,de ez engem nem vigasztal. Más is ilyen peches mint én?.


Nálatok hányszor volt már eddig beteg a pici?

Illetve milyen időközönként?

És a nagy milyen időközönként tud járni oviba?


2017. jan. 31. 18:44
 1/6 anonim ***** válasza:

Nekem 4 hónapos és 4 évesem van. A kicsi december közepe óta most harmadszorra náthás annyira, hogy "kibugyog" a takony. Egyszer lázas is volt. A nagyobbik most először hiányzik az oviból fülgyulladás miatt. Rajta alig látszott nátha, a kicsi meg folyton szipog.

(Hozzáteszem, nálunk a férjem is szipogott sokszor az elmúlt hetekben, szóval akár tőle is kaphatta a kicsi, nem biztos, hogy az ovistól.)

2017. jan. 31. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nálunknál ugyanez van. Az ovis hazahozza, a három hónapos meg elkapja. Nagyon várom már a végét, mert valakit mindig kell ápolni.
2017. febr. 1. 04:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
De az normális h két három hetente össze szed vmit a kicsi?
2017. febr. 1. 06:59
 4/6 anonim ***** válasza:

4 hónapos lesz a kicsi, a nagyok 4 és 8 évesek. December elején az ovis tesótól kapta el a kis két hónapos a bárányhimlőt. Szerencsésen átvészelte, és szerencsére mást nem hoztak haza.


Nálunk a fiam (a legnagyobb) volt anno, aki 3 éves koráig elég gyakran volt beteg, pedig nem is volt tesó, akitől elkapja. Ráadásul ő is anyatejes volt csak kicsinek, mégis minden vackot összeszedett. Rossz érzés volt, "sz_ranyának"tartottam magam, hogy nem tudom megvédeni, és hogy sokszor kellett antibiotikumot kapnia. Szerencsére kinőtte. Kitartás!

2017. febr. 1. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Igen náluk is ez volt/van.


A kicsi 7 hónapos volt mikor a nagy 3 évesen kezdte az ovit. Az első évben folyamatosan betegek voltak, a nagy alig ment oviba. A kicsinél minden betegség jobban elhúzódott a nagynál, egy nátha 2-3 hét, így mire a kicsi kigyógyult volna egy betegségből, a nagy már hozta is haza neki a következőt.

Ez ilyen sajnos, nem tudsz mit csinálni, a kicsi pedig még szopizott is ekkor de így is elkapta. Meg kell várni amíg kinövik.

2017. febr. 2. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nekem mondjuk iskolás a nagy (elsős), de szintén 90%-ban a kicsi (5 hónapos) is elkapja. Anyatejet kap, gyümölcsöt, C-vitamint, de december óta alig volt egészséges időszakunk.

A nagy sokat kimarad a suliból, ő még betegesebb a hiányos táplálkozás miatt (húst saját elhatározásából nem eszik, ezen kívűl nagyon válogatós és nagyon rosszevő.) Neki elkezdtem a Béres-cseppet, egyenlőre javulást még nem tapasztaltunk :S a kicsi, ha nem beteg, elég jóevő. Remélem, nála nem lesznek ilyen gondok.

2017. febr. 2. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!