Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Muszáj a védőnőhöz járni ha...

Muszáj a védőnőhöz járni ha szerintem ott kapott el betegséget a babám?

Figyelt kérdés
1 hete kapta a 2 hónapos védőoltást a kisfiam és elkapott valami nagyon csúnya bőrbetegséget, ótvar szerűt. Teljesen kivagyok, 4 féle orvosságot írtak fel neki, ha nem múlik kórház. Márpedig biztos, hogy a védőnőknél kapta el, voltak cigánygyerekek is piszkosak. Ide senki nem jött csak nagyon közeli rokonok és én se vittem sehova máshova csak néha babakocsiba tologattam a levegőn. Megakarom majd kérdezni a védőnőmet, hogy mi lenne ha csak ő járna ide ki, csak itt meg ugye, hogy méri majd meg.. Nem tudom lehet e ilyet, de oda vinni többet nem akarom.

2017. febr. 1. 09:23
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

És mégis hogy kapta el? Levegőben nem terjednek.

Az pedig alap, hogy SEHOVA nem teszed a gyereked le pucéron. Ezért kell textilpelenkát vinned vizsgálatra, a védőnődnek pedig kezet mosnia.

2017. febr. 1. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Eloszor is a vedono es az orvos meg tudja mondani, van-e egyaltalan otvaros a babak kozott.
2017. febr. 1. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
66%

Megmutattad orvosnak is, vagy te állítottad fel ezt a diagnózist?

Lehet, csak nagyon kiszáradt a bőre.

Vagy allergiás valamire.

Mellesleg tényleg nem szabad a babát ruha nélkül sehova lerakni.

2017. febr. 1. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Tegnap voltunk orvosnál és egyből tudta mi ez. Irtam is, hogy négy féle orvosságot kapott rá. Minek válaszolsz ha el se olvasod rendesen amit írtam? És mindig rakok alá textilpelenkát. Mellette lévő pelenkázón cigánygyerek volt, lehet odanyúlt hozzá és ennyi mikor kicsit nem figyeltem. Vagy mégis hogyan kapta el akkor?
2017. febr. 1. 10:11
 5/18 Snorri ***** válasza:
68%
Mi az hogy ótvarszerű? Leírnád a pontos nevét a betegségnek? Az orvos mit mondott, hogyan kaphatta el? Azt tuti nem mondta, hogy cigány gyerektől.
2017. febr. 1. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Mondta a nevét, de már nem tudom. Egy kis pattanás úgy kezdődött aztán lett egy gennyes göb rajta mint a vizhólyag, kifakadt és terjed. De olyan csúnya mintha meg lenne égetve neki, borzalmas. Nem mondta, hol kaphatta el csak, hogy fertőző.
2017. febr. 1. 10:29
 7/18 anonim ***** válasza:
97%

Ótvart nem csak koszos gyerekek kapnak vagy a cigánygyerekek.Ezt honnan veszed?!Az ótvarszerű az kevés egy diagnózishoz.Bőrgyógyász meg csak tudja,vagy mintát vesz,ha már kezeli.

Mostanában láttam orvosi rendelőben ótvarszerű foltokat szinte egész testen,mégsem koszos gyerekeken.Nem biztos 100%ig,hogy az volt,de láttam már hasonlót.Ilyen időszakban én bizony ki nem tettem a lábam,ha nem volt muszáj,a babával.Nálunk nem jött ki a védőnő senkihez sem.Bármit el lehet kapni ilyenkor,akár csak apa hazahozza.Nem lehet mindent kivédeni.Lesz még sokféle betegség,a gyereknevelés ezzel jár.Nyilván próbálod megelőzni,kézmosás,fertőtlenites stb,de mindentől úgysem lehet,erre fel kell készülni.Jobbulást!

2017. febr. 1. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Ecthyma a neve eszembe jutott
2017. febr. 1. 10:33
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Mastol, rokonoktol is elkaphatta.


Nekem ovsomorom lett, amikor a harom gyerekem baranyhimlos volt.

2017. febr. 1. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Ráaádsul pont az orra közepén van az egyik és azt irják hegesedik, sírok
2017. febr. 1. 10:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!