Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Muszáj a védőnőhöz járni ha...

Muszáj a védőnőhöz járni ha szerintem ott kapott el betegséget a babám?

Figyelt kérdés
1 hete kapta a 2 hónapos védőoltást a kisfiam és elkapott valami nagyon csúnya bőrbetegséget, ótvar szerűt. Teljesen kivagyok, 4 féle orvosságot írtak fel neki, ha nem múlik kórház. Márpedig biztos, hogy a védőnőknél kapta el, voltak cigánygyerekek is piszkosak. Ide senki nem jött csak nagyon közeli rokonok és én se vittem sehova máshova csak néha babakocsiba tologattam a levegőn. Megakarom majd kérdezni a védőnőmet, hogy mi lenne ha csak ő járna ide ki, csak itt meg ugye, hogy méri majd meg.. Nem tudom lehet e ilyet, de oda vinni többet nem akarom.

2017. febr. 1. 09:23
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
De a gyerekorvossal is akkor meg kell beszélned, hogy a státuszt csinálja meg otthon és az oltasokat is vigye házhoz.
2017. febr. 1. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%
Bárhol elkaphatta,mert ez a betegség immunhiányos csecsemőkre jellemző.
2017. febr. 1. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
Akkor kapta a védőoltást, gondolom az legyengítette és elkapta.
2017. febr. 1. 10:59
 14/18 anonim ***** válasza:
Mennyi idővel a védőnő látogatás után jött ki rajta?
2017. febr. 1. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk mindig megkérdezi a védőnő, hogy beviszem a gyereket vagy kijöjjön. Mióta kettő van inkább azt választom, hogy kijöjjön, sokkal egyszerűbb. Csak oltásokra viszem.
2017. febr. 1. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%

"voltak cigánygyerekek is piszkosak"


hát képzeld, a kisfiam már 2x volt ótvaros, pedig elhiheted, hogy egészen biztosan nem piszkos (halkan mondom, nem is cigány, se nem kínai, arab, mongól vagy sváb).

elég egy apró karmolás, egy kicsit gyengébb immunrendszer, meg mondjuk a te bőrödön gond nélkül eléldegélő bacik...

2017. febr. 1. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%

Ecthyma:

"Leggyakrabban csökkent ellenálló képességű, immunhiányos csecsemőkön alakul ki, nem ritkán bárányhimlő szövődményeként"

streptococcus vagy staphylococcus okozza. mert mondjuk orrot fújtál, vagy köhögtél, és nem mostál kezet utána... elhiheted, hogy nem a piszkos cigánygyerek a hibás... bár az ő érdekükben lehet tényleg jobb lenne, ha nem mennétek többet tanácsadásra.

2017. febr. 1. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%

Ami kórokozó a felnőtt bőrén semmi tünetet nem okoz, egy kiscsecsemőt simán megbetegíthet.

A cigánygyerekekkel nem volt szoros kontaktusban a babád, a rokonok viszont kézbe vették, esetleg puszilgatták...

2017. febr. 1. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!