Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Újra náthás vagy ez még a...

Újra náthás vagy ez még a múltheti?

Figyelt kérdés

4 éves fiam multheten hiányzott az ovibol mert piros volt a torka . Kapott rá antit. Kicsit köhécselt is de alig alig.

Beszedte a gyógyszert. Az orra enyhén folyt még neki de az se volt vészes. Doki szerint mehetett oviba.

Vittem is a héten. Egy nap max 2* ha kellett neki fújni az orrát.

Ma azzak fogadott az óvónő hogy köhög. És sajnos tényleg :( hallatszik h szakadozik fel neki.

Ez lehet még a múltheti betegség? Hogy most kezd neki felszakadozni a lerakodas vagy pedig egy újabb szerzemény?

Mennyire normális h újra beteg? Vagy hogy ennyire elhúzódik?

Doki a múltheten nézte és tiszta a tüdeje.


Értem én h most ilyen az idő,ennek az ideje van stb de ez normális?


2017. febr. 2. 17:42
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ez teljesen normális. Bár tudom, hogy nem jó.

És igen, el is tud húzódni, van, hogy visszamaradnak a korábbi betegségből dolgok és simán felül is lehet fertőződni.

2017. febr. 2. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Sajnos normális.Oda-visszafertőzik egymást.A kislányom 2 éves,4 hete kezdte a bölcsit.Sosem volt beteges.Az első héten ment bölcsibe,utána 2 hétig nem.Egészségesen vittem hétfőn.Ma telefonáltak,hogy 39,2 a hője.
2017. febr. 2. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Komolyan csajok ez borzalom.nem tudom ti hogy vagytok vele de annyira aggaszt h nem tud rendesen járni. Pedig imádja az ovit.
2017. febr. 2. 18:21
 4/6 anonim ***** válasza:

A mi kisfiunk ugye szeptemberi, így ő most a 4. és egyben utolsó évét járja az oviban, de nekünk gyakorlatilag mind a 4 év így telt. 2 hét ovi, 2 hét itthon.

Jó, a most már azért javult a helyzet, volt, hogy 1 hónapot is járt oviba betegség nélkül, de gyakorlatilag ez a rekord.

És persze mindig hazahozta, sokszor minket is befertőzött, így mi is rosszul voltunk, ő is. Betegen jártunk dolgozni, mert ugye a pénz meg kell, szóval igen, ez így nagyon rossz.

2017. febr. 2. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Újra nathas 😢 és a fulere is panaszkodik.

Olyan mérges vagyok erre az ovira.

2017. febr. 3. 06:51
 6/6 anonim ***** válasza:

Amit a fülével tudsz csinálni, az az, hogy amennyiszer csak tudod, lehetőleg minél többször, hogy tengervizes orrspray-vel befújsz neki, aztán kiszívod porszívóval, a nap folyamán pedig 3-szor használsz Nasivin orrspray-t. Illetve ha látod, hogy sűrűsödik neki az orrváladék, akkor pluszban adsz neki ACC-t. Estére pedig ha köhög, akkor Sinecod szirupot, hogy tudjon aludni.

Ha nem jár jól a levegő az orrüregben, és ehhez nem kell, hogy az orrváladéktól duguljon el az orra, elég, ha csak meg van duzzadva az orr nyálkahártya, akkor könnyen kialakulhat savós középfülgyulladás. Ha megcsinálod, amit mondtam, akkor ezt elkerülheted, vagy ha már bekövetkezett, akkor nagyon sokat segítesz vele.

2017. febr. 3. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!