Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Holnap lesz négy hónapos a...

Bubita kérdése:

Holnap lesz négy hónapos a kislányom. Ma kezdődött, hogy véresen kezdett székletelni. Jelenleg náthás is szegénykém. Mi okozhatja ilyenkor a véres székletelést?

Figyelt kérdés
Mellesleg, kézi orrszit használok, ki nem állhatja. Próbáltam már mindent, hogy ne kezdjen el sírni, amikor használni kezdem az orrszívót, de minden próbálkozás hatástalan.

2016. nov. 19. 21:42
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
91%
A véres széklet semmilyen körülmények között nem normális én azonnal orvoshoz vinném.
2016. nov. 19. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
88%
Gondolom hètfőn mindenképpen viszed orvoshoz,nem hinnèm hogy a náthához lenne köze.Több minden okozhat vères szèkletet, ha anyatejes és szopizik meg kell nézni, hogy nem sérült-e a bimbód és nem véletlenül onnan van.Ha erőlködik a kaksival lehet, hogy van a kis végbelén hajszálrepedés attól véres, de az is lehet hogy tejallergiás akkor szoktak még az anyukák ilyet tapasztalni.De mindenképpen orvos kell hogy diagnózis mondjon.
2016. nov. 19. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
89%
Elvittem volna az első véres székletnél orvoshoz. Ez nem játék. Lehet, hogy "csak" megsérült a végbele túl kemény széklettől. De lehet tejallergia, bélfertőzés vagy ún. bélösszecsúszás. Nem játék! Én nem tudnék nyugodtan otthon ülni ilyen bajjal. Inkább vidd feleslegesen orvoshoz minthogy nagy baj legyen.
2016. nov. 19. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
2-es vagyok és egyetértek a 3-as válaszolóval, én még most bevinném az ügyeletre a (véres) kakis pelussal együtt.
2016. nov. 19. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 bithorlo ***** válasza:
90%
Véres székletnél fontos a szín, mennyiség, állag. Pl.: friss élénkpiros származhat egy a kakiláskor megpattant érből, vagy berepedt a végbél,de lehet bélgyulladás miatt is, amit pedig ételallergia is kiválthat. Vagy alvadt, darabos az lehet vérző mellbimbótól is, még akkor is, ja te nem látod vérezni, ilyenkor akár rózsaszínt is bukhat a baba, de lehet az emésztőszervrendszer első szakaszának (nyelőcső, gyomor, vékonybél) vérzéséből. Viszont ennek eldöntése kizárólag orvosi kompetencia. Vidd magaddal a véres-kakis pelust is és mindenképpen orvoshoz!
2016. nov. 19. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 bithorlo ***** válasza:
83%
És valóban, véres széklet volt az első tünete az akkor 2 hónapos lányomnak a tejfehérje allergiánál.
2016. nov. 19. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
76%
Na már itt is a trollok....nem tudom mièrt nem volt a válaszom hasznos....de gratula annak aki lepontozott.2-es voltam
2016. nov. 19. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
78%

Ha sűrű meggypiros vér van, akkor ügyeletre kell rohanni.

Ha "csak" vérfoszlányok vannak a székletben, akkor is menni kell, de az nem vészhelyzet.

Tejfehérje allergia jellegzetes tünete.

Ha szoptatod, akkor az összes tejterméket ill. tejszármazékot tartalmazó ételt hagyd el az étrendedből már ma.

Ha tápszeres, akkor nehezebb a helyzet, azt hétfőn tudod intézni az orvossal, mert csere kellhet HA-sra...

2016. nov. 19. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Ja és a tejfehérje allergia tünete lehet a vizes orrfolyás is...

8-as

2016. nov. 19. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
61%
Tejallergia! Vidd az ügyeletre!
2016. nov. 19. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!