Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Hörghurut két doboz antibiotik...

Hörghurut két doboz antibiotikum után sem múlt még el. Miért?

Figyelt kérdés

A doki találgat csak?

Először aktil duot irt most meg zinnatot az egyik gyerekemnek.

A másiknak meg supraxot majd sumamedet.

Mit kiserletezik?

Nem lett volna egyszerűbb ha először felirja a zinnatot és a sumamedet?

Ventolint írt még fel nekik meg köptetőt.


2017. febr. 11. 16:29
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A hörghurutot az esetek 90%-ában vírusok okozzák, tehát az antibiotikum nem fogja elmulasztani. Meg kell várni amíg az immunrendszer legyőzi és támogatni amiben lehet. Antibiotikumokat valószínűleg azért írt fel az orvos, mert úgy ítélte hogy fennáll a veszély hogy a vírusfertőzés által legyengített szervezetet megtámadhatják baktériumok is.
2017. febr. 11. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Értem.


És általában meddig tart egy ilyen betegség?

2017. febr. 11. 17:02
 3/6 anonim ***** válasza:

Sajnos hetekig 2-6 hét is lhet. Nekem a kisfiam sajnos gyakran az, nála a legkisebb megfázásnál is figyelni kell, nehogy tüdőre menjen. Eddig 2x volt már röntgenje is mert majdnem tüdőgyulladása lett szövődményként, mivel elég makacs vírus. Épp most vagyunk benne és most tartunk a 3. hétnél, ebből 2 hét antibiotikum: sumamed, curam duo és még egy curam duo és most kb elmúlt neki, bár még a tüdején mindig hallani egy kicsit. Szerencsére a ventolinhoz még nem kellett nyúlnunk, illetve a kúphoz, mert arra azt mondta, csakis akkor ha már valóban nehezen veszi a levegőt (így is eléggé le lett terhelve az antibiotikummal a szervezete).

Illetve nekünk azt mondta, hogy érdemes lesz megnézetni a gyermek pulmonológussal, nehogy ez legyen az asztma előjele, mert ilyenkor még megelőzhető.

2017. febr. 11. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Hú. Emlékszem gyerekkoromban nekem is valamilyen vírusos fertőzésem volt és nagyon csúnyán köhögtem. Végül elmentük egy másik orvoshoz, aki felírt valamilyen spray-t, amit be kellett fújjak a számba és elmúlt a köhögésem.
2017. febr. 12. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Ventolin spray?

Mert azt használjuk

2017. febr. 12. 09:24
 6/6 anonim ***** válasza:
Olyan volt mint a Ventolin, csak más színű.
2017. febr. 12. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!