Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Mitől fájhat így a nunija?

Mitől fájhat így a nunija?

Figyelt kérdés
2,5 éves a kislányom, másfél hete már antibiotikumot kap, mert középfül gyulladása volt, ma kapja meg az utolsó adagot. Viszont ma elkezdett keservesen sírni, hogy fáj a nunija, nem pisilt, csak úgy simán elkezdett fájni. Megnéztem, nem piros, igazából külsőre nincs semmi. Tehát nem pisiléskor sírt, hogy fáj neki, hanem csak úgy, nem értem az egészet. Most kidőlt, alszik, de elviszem azért az ügyeletre és viszek vizeletmintát is. Van, aki járt már így? Mi a fene lehet ez? 10 nap antibiotikum szedés után létezik, hogy valami fertőzést kapott? Nagyon sajnálom szegénykémet :(

2017. febr. 12. 15:10
 1/5 anonim ***** válasza:
85%

Több, mint valószínű, hogy gombás fertőzés, amit az antibiotikum váltott ki. Az antibiotikum nem csak a "rossz", fertőzést-gyulladást okozó baktériumokat pusztítja a szervezetben, hanem a jótékony baktériumokat is, amik találhatók a bélflórában, illetve a lányok-nők hüvelyében is. És ha a hüvely jótékony baktériumainak száma lecsökken nagy mértékben, akkor felborul a hüvely egyensúlya, így túlszaporodnak olyan gombák, amik egyébként természetesen is megtalálhatók a hüvelyben, de normál számban nem okoznak gondot. De ha nincs kellő számú jótékony hüvelybaktérium, akkor nincs mi meggátolja a gombák túlszaporodását.

Úgyhogy nagy valószínűséggel van szegénynek egy gombás fertőzése. Mutasd meg egy orvosnak, illetve a vizelet vizsgálat is nagyon jó ötlet, ugyanis lehet, hogy mégsem hüvelyi eredetű a dolog, de ha mégis, akkor mivel a lányoknál nagyon rövid a húgycső, így a hüvelyből is fel tud jutni könnyen egy fertőzés a húgyutakba is.

2017. febr. 12. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a gyors választ, igazán kedves vagy és sokat segítettél.
2017. febr. 12. 15:19
 3/5 anonim ***** válasza:

Szívesen.

Sajnos mi felnőtt nők meg tudjuk mindezt előzni, mert ma már vannak hüvelyflóra helyreállító készítmények, amiket antibiotikum kúra alatt tudunk használni a hüvelyben, de a picikéknek, kisgyerekeknek sajnos erre nincs módjuk nyilvánvaló okokból.

Gondolom írnak fel neki krémet és az majd helyrehozza. Meg a vizeletet megnézik és ha negatív, akkor ott nincs gond.

Jobbulást neki!

2017. febr. 12. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
22%
Valoszinuleg ela fognak kuldeni gyermeknogyogyaszatra, mert a gyerekeknel nincs pl ilyen hogy huvelygomba, osszetett fertozeseik szoktak lenni, tenyesztest kell csinalni. Szegenykem, meg felnottkent is elviselhetetlen az ilyesmi... de gyorsan meg fog gyogyulni!
2017. febr. 12. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
68%

Mi is jártunk így a kislányommal,szintén antibiotikum kúra alatt. Nagyon jól mondják a többiek.Még annyival egészítem ki hogy adj MINDIG probiotikumot (Pl.: Normaflore) is az antibiotikum kúra alatt és legközelebb nem lesz ilyennel gondotok 😉

Én is gyorsan megtanultam.

2017. febr. 12. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!