Beöntés otthon?

Figyelt kérdés

Csinált már valaki a kisgyermekének (3-4 évesnek) otthon beöntést? Hogyan kiviteleztétek, hogy viselte a kicsi? Milyen eszközzel végeztétek?


Ha esetleg kórházban került erre sor, annak mi a menete? (Részletesen, ha lehet!)Háziorvos adott beutalót, vagy egyenesen a kórházba mentetek? Bent kellett-e maradni éjszakára?

Minden ezzel kapcsolatos választ nagyon szépen köszönök!


2017. márc. 7. 10:08
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem tudom, létezik-e többféle, de én gyógyszert adtam így magamnak egy darabig bélgyulladás miatt. Egy dobozban vagy 6 db kész csőrös flakon volt, az ember oldalra feküdt, betolta, összenyomta a flakont, aztán szorította a fenekét... Leszámítva az ügy lelkileg nehezítő tabu-jellegét, semmi extra tudás vagy nekikészület nem kellett hozzá, csak elolvasni a betegtájékoztatót.
2017. márc. 7. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Hát én ekkora gyereknek nem csinálnám laikuskent otthon.

Háziorvos ad beutalot - ha úgy látja, hogy szükséges a beontes.

2017. márc. 7. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

A kisfiam 3 éves. Nekünk adtak beutalót. 6 éjszakát volt kórházban napi 2 beöntés.

Az első beöntés nem sikerült. Kakidugó volt. Azt kézzel kiszedték.

A beöntés során bekrémezett csövet dugnak a gyerek popójába. Ami egy felakasztott vizesballonhoz van hozzákötve. Csipesszel indítják zárják a vizet. Ezután kkihúzzák a csövet (minden beöntésnél tiszta toldalékot tesznek a csőre)és 10 percig üldögélni kell a bilin. Ilyenkor a nővérke kimegy anyuka meg mesél a gyereknek.

Remélem tudtam segíteni.

2017. márc. 7. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

6 éjszaka? Az rengeteg!!!

És a beszáradt székletet hogy szedik ki kézzel? Az nem fáj a gyereknek?

2017. márc. 7. 12:38
 5/10 A kérdező kommentje:
Az én gyerekem nem hajlandó sem wc-be, sem bilibe kakálni. Csak bugyiba vagy pelenkába. Ha rá kell ülnie bilire vagy wc-re szerintem bélcsavarodásig visszatartaná. Aztán meg lehet, nem beszélne, mint az a kisgyerek, akiről egyszer írt egy anyuka, hogy beöntés után nem beszélt.
2017. márc. 7. 12:40
 6/10 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam visszatartotta a székletét. Mindig maszatos volt a pelenkája. Bölcsiben a doktornéni vizsgálatkor a köldöke magasságában székletrögöt talált, ezért mentünk a kórházba. A belek megtisztítása hosszú folyamat, ezért a 6 éjszaka. A kakadugó kézi eltávolításánál a nővérke gumi ujjvédőt húzott, bekrémezte az ujját és kikaparta a kakit.

Az én kisfiam a beöntésekre egy héttel szobatiszta lett. A kedve is jobb. Ja és kaptunk utána Macrogol székletlazítót.

2017. márc. 7. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Nálunk múlt csütörtök este volt utoljára nagyobb széklet. Pénteken egy említésre sem méltó picike. Azóta semmi. Tegnap már evett szilvalekvárt is és este kapott egy glicerines kúpot, ami kb. egy óra múlva távozott nagyon kevés hígabb széklettel.

Ma vettem egy bio aszaltszilva levet és egy körte-beöntő készüléket.

De elmegyünk a háziorvoshoz is, hogy tapogassa meg és hallgassa meg a pocakját.

Aztán otthon indul a szilvalé. Ha estig semmi, gondoltam a beöntést.

Nagyon szeretném, ha otthon meg tudnánk oldani és nem kellene kórházba mennünk. A lelki része miatt sem, így is elég szorongós. Meg aztán fertőző betegséggel sem lenne jó hazajönni egy szorulás miatt!

2017. márc. 7. 13:01
 8/10 anonim ***** válasza:
Saját ötletre ne adj neki beontest, kérdező. Majd az orvos megmondja mi a teendő, te ne kísérletezz
2017. márc. 7. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Hála Istennek, nem lesz rá szükség. A szilvalé ízlett és már sikerült az első adagot "kitermelni"!
2017. márc. 7. 16:45
 10/10 anonim ***** válasza:
Jajj de jó,hogy sikerült! Az én fiam is ilyen gondokkal küzdött, kb fél éve nincs nehézség a kakilással.most lesz 4 éves
2017. márc. 9. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!