Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » 1-3 éves gyermekek anyukái!...

1-3 éves gyermekek anyukái! Ti milyen gyógyszereket, vitaminokat szoktatok otthon tartani?

Figyelt kérdés

Láz, és fájdalomcsillapító mindig van, de szeretnék felkészülni a télre. A nagy most kezdte az ovit, így tartok kicsit a betegségektől. Eddig szinte sosem kellett gyógyszer! Természetesen első lesz az orvos, ha valami gond lenne, de érdekelne hogy megelőzés céljából mik tarthatóak itthon?! Vagy esetleg olyanok amik jól jönnek náthás időszakban.

Köszönöm előre is! :)



2016. szept. 23. 16:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
76%

Lázcsillapítón túl: cebion, vigantol, fenistil csepp (bőrkiütésre kapta), calcimusc. Ennyi.

13 hónapos

2016. szept. 23. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
52%
Sumetrolin, spiropent, ambroxol, aerus, teofilines kúp, fenistil csepp, flamborin csepp, 2 fajta lázcsillapító kúp, nurofen, torokfertőtlenítő spray, cebion, vigantol, folyékony vitamin, deadalon, normaflore, biogaija,smecta, széntabletta, robokid. Ezek mindig vannak itthon, a két gyerek általában egyszerre vagy egymás után lesz beteg, így van amit már nem kell iratni mert van mihez nyúlni.soknak tűnik de volt olyan hónap télen hogy betegek lettek és mire meggyógyultak 30. 000 hagytunk a gyógyszertárban.
2016. szept. 23. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Lázcsillapítón kívül Cebion és Maltofer, mert vashiányos. Meg persze Vigantol.

12 hónapos

2016. szept. 23. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
52%
Nekünk stodal van itthon mindig, ha folyik az orra és elkezd köhögni azonnal adom neki és szépen helyre jön. Nekünk mind a két fajta, száraz és hurutos köhögésre is bevált. Immunerősítőként kipróbálhatod az immunotropfinát, nekünk ez is bevált. Cebiont adok neki, de nem minden nap. Szörcsögés, taknyosságra használjuk a babyluuf balzsamot, de csak éjszakára alváshoz. És persze nurofen és panadol, meg valami kúp is lázcsillapításra. Ja és náthára a tengervizes orrspray.
2016. szept. 23. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
78%
Lázcsillapító, cebion, calcium sandoz, sinupret,fenistil,vigantol,luuf baby,orrspray,orrcsepp, normaflore, eukaliptusz olaj párologtatáshoz ha esetleg meg lenne fázva, az nagyon jól szokott jönni ;) kb ennyi..
2016. szept. 23. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
5-ös vagyok. Az lemaradt, hogy 21 hónapos. És nem túl beteges. KOPP-KOPP-KOPP
2016. szept. 23. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
66%

én most dobáltam ki egy rakás mindent, mert felbontás után irtó hamar lejár a szavi idejük

ami maradt

Cebion, Vigantol, Cataflam, Espumisan, Robokid, Daedanelotta kúp(hányinger ellen), Suppositorium kúp (lázra), gyúgyszertári köptető hurutos köhögésre (száraz köhögése szinte soha nincs, de arra volt Sinecod, de elejtettem és kuka), orrfolyás, dugulásra Aerius szájon át oldat (rögtön hat) és rengeteg krém, ecsetelő szájfertőtlenítésre (Glicerinum Boraxatum), szúnyogcsípésre (Zinci Aquosa), szúnyogriasztásra (S-Quito free Dm krém), enyhe horzsolásokra (Himalaya), súlyosabb sérülésekre (Alsol), kukira ha véletlen begyullad, (Fucidin), nap ellen (Sun Dance DM), hideg ellen (Baby Wind und Wetterbalsam DM), gomba ellen (uszodába jár - Exoderil)és gyógyszertári popsikrém kétféle


náthás időszakai nagyon enyhék, a sima Cebion elég szokott lenni és leküzdi az immunja.

nagy ritkán lesz belőle orrdugulás, köhögés, akkor kapja az Aeriust és Ambroxolt veszek

gyógyszeres kezelések mellett Normaflore-t szoktam adni, de csak mert a Restore-t nem issza meg, pedig az sokkal jobb összetételű

2016. szept. 23. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
*2 éves
2016. szept. 23. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Lázcsillapító, Vigantol olaj, aszkorbinsav(por forma, vízben feloldom) és RoboKid narancs vitamin. 2,5 éves.
2016. szept. 24. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
:O Azta! Ezeket össze is írom! Cebion és vigantol van, lázcsillapítóból meg Nurofen és Germicid. Nagyon köszönöm nektek, kicsit alul informált vagyok ilyen téren! Sokat segítettetek! :)
2016. szept. 24. 14:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!