Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Másnak is ilyen rémálom volt...

Másnak is ilyen rémálom volt a babával a gyerekosztályon?

Figyelt kérdés
Két hónapos a baba, a gyerekorvos beutalta a kórházba hasmenés miatt. Nagyon hasfájós, reménykedtem, hogy tényleg kapunk végre segítséget. Egy fiatal, nagyon lekezelő doktornő vette fel, ránézésre megállapította, hogy nagy baba, biztos túl sokat eszik, nincs rendszer. Hiába mondtam, hogy a hasmenés előtt hatszor evett egy nap, éjjel egyszer kelt. Négyóránkénti etetést írt elő akkora tápmennyiséggel, ami ahogyan utánaolvastam, jóval kisebb, mint egy ekkora baba napi adagja. A négy órából az utolsó egyet végigüvölti az éhségtől, de nem tudok neki adni, mert ők adják ki a tápszert. A hasmenésével nem is foglalkoztak azóta se, annyit mondott a doktornő, hogy hanem tömjük minden nyaffanásra a szájába a cumit, elmúlik. Azt érzem már, hogy mindent rosszul csináltam... Karban altattam délután, egy nővér odaszólt, hogy "Na, ez a gyerek is el van rontva, az apja is csak totyogott vele." Éjjel szintén altattam amikor benézett egy másik nővér, annyit mondott, hogy ne táncikáljak vele, tegyem le és majd elalszik. Ott már visszakérdeztem, hogy szerinte a két hónapos babának tényleg egyedül tudnia kéne elaludni egy idegen kiságyban, miközben éhes és fáj a hasa? Elegem van, haza akarok menni, a valódi problémánkkal, amivel odamentünk, senki nem is foglalkozik. Nektek is ilyen negatív tapasztalataitok vannak vagy csak én fogtam ki?

2017. márc. 19. 06:41
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Azt kifelejtettem, múlt éjjel férjem maradt bent a babával, hogy tudjak egy picit pihenni én is. Azóta rá úgy néznek, mint egy mártír félistenre, rám pedig mint a véres rongyra...
2017. márc. 19. 06:44
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Nekem anno jó tapasztalataim voltak, mindenki kedves és segítőkész volt.
2017. márc. 19. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
A helyedben mennék másik kórházba ez borzalmas lehet. Szegénynek ez egy kínzás lehet :(
2017. márc. 19. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Nekem is kínzás napi több órán át hallgatni, ahogy az éhségtől üvölt a baba. Nem egy gép, hogy X óránként kap X grammot, mindig ugyanannyit, aztán leteszem és nyekk nélkül elalszik. A védőnő és a gyerekorvosunk szerint teljesen rendben van a súlya és az etetési szokásai is, mindig megmutattam nekik, amikor találkoztunk.
2017. márc. 19. 07:00
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

4 hetesen kórházba vittem a babámat mert egész nap ordított és tudtam, hogy valami nincs rendben. Hazaküldtek, hogy túletetem. Majdnem 1 héttel később visszavittem, akkor bent kellett maradni de ugyanúgy ennyit mondtak, hogy túletetem, hasfájós, majd kinövi. De rutin a vizeletvizsgálat szerencsére. Megjött az eredmény, a vizelete már zsúfolfa volt gennyel. Onnantól mindenki nagyon normális volt. Még egy hetet töltöttünk bent mire kitisztult a vizelete.

Nyíregyházi kórház

Másfél éve volt, azóta is hallottam olyan tapasztalatokat, hogy nem foglalkoznak sokmindennel, elbagatelizálnak dolgokat és nem veszik észre a húgyúti fertőzést pl és vesemedence gyusziig fajul. Ja, már amikor először bevittem látszott UH-n vesetágulat, szóval illett volna gondolniuk rá.

2017. márc. 19. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Az eredmény megérkezése előtt nem sokkal egy főorvos amúgy azt mondta nem kellene éjjel ennie. Alig volt 5 hetes!! Szerencsére ez feledésbe merült az eredmény után.
2017. márc. 19. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Ez borzasztó szar kórház, hol van ilyen? Tényleg menj át máshova ha van rá lehetőséged! Nekem is csak jó tapasztalataim vannak, ringatás, iszsz, stb támogató dolgozókkal
2017. márc. 19. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Beszélj az orvossal, bár az szrem semmit sem érne. Vidd el onnan a gyereket sürgősen!
2017. márc. 19. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Első babás anyaként nagyon rossz bent végig azt érezni, hogy én mindent rosszul csinálok. Alig alszom két hónapja, próbálom a legjobban csinálni és őszintén szólva elég nehezen tudom már lenyelni az ilyen típusú beszólásaikat. Az az érzésem mióta a kórházban vagyunk, mintha totálisan inkompetens lennék a saját gyerekemhez.
2017. márc. 19. 07:59
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Az enyém 2 nap alatt 100 ml tápszert ivott meg 40 fokban. Nem akart enni. 3 napig voltunk bennt. Édesítőszert tettek a tápszerbe, hogy egyen. Persze így már elfogadta. A záróra azt írták rosszul tápláltam, túl sűrűn akartam etetni.

Otthon édesítőszer nélkül megint nem evett. Később kiderült, hogy tejallergiás....

Debrecen

2017. márc. 19. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!