Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » 2hónapos oltás utáni lázcsilla...

2hónapos oltás utáni lázcsillapítás?

Figyelt kérdés
2hós kislányom ma délelőtt 11órakkor kapta meg az oltását mind a 2 combjába. Egész tűrhetően viselte. Az orvostól kifele már nem is sírt. Itthon csak az Apa ölében nyugszik meg. Most hőemelkedése volt és 19:00kor kapott egy fél kúpot. Mennyi időnként kell mérni a lázát és mennyi időközönként kaphat kúpot ha esetleg nem menne le? A dokinál idegességemben elfelejtettem megkérdezni, mert úgyvolt, hogy a védőnővel is ma találkozunk, de lemondta mert a fia beteg lett így most telefonon sem tudjuk elérni. Köszönök minden hasznos hozzászólást.

2017. ápr. 3. 19:31
 1/4 anonim ***** válasza:
46%

Láza nem lehet tőle, max hőemelkedése. Ne aggódjatok! ☺

6 óránként adhatsz neki fél kúpot. Pár óra múlva mérd meg neki megint, de nem hinném hogy feljebb fog menni.


Nekünk a gyermekorvos minden oltásnál elmondja, hogy 2-3 napig lehet miatta hőemelkedése. Estére adhatok neki fél kúpot nyugodtan, nehogy éjjelre felmenjen a láza, ha nem veszem észre. Ha esetleg bepirosodik a helye, borogathatod is nyugodtan.

2017. ápr. 3. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
0%

Erre már nem "használ", de lesznek még oltások.

Annak idején én azt a tanácsot kaptam, hogy amikor megyünk oltásra, akkor vigyek magammal egy lázcsillapító kúpot. Mikor túl volt rajta, ott helyben megkapta. Hogy ettől-e, azt nem tudom, de a 3 gyerekemből egyik sem lázasodott be és nem lett hőemelkedése egyetlen oltás után sem.


Nem kell gyakran lázat mérni; ha úgy látod, hogy bágyadtabb, nyűgösebb, esetleg érzed, hogy kicsit melegebb a szokásosnál, akkor mérd. Lázcsillapítót ismételni általában 4-6 óránként lehet, nézd meg az útmutatóban, hogy mit ír. Nem tudom milyet használsz, és azt sem, hogy létetik-e még, de nálunk a Germicid C kúp volt a tuti babakorban.

2017. ápr. 3. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
66%

Rossz beidegződés a mindenkori lázcsillapítás, főleg mielőtt lázas lenne, megelőzésképp. Annyira elavult, mint a darázscsípésre a kálcium vagy a pelenkakiütésre a boraxos kenőcs. (Ez utóbbit mármint a boraxot a csecsemők szájpenészére is szokták ajánlani...)

[link]

2017. ápr. 4. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
51%

ne adjál neki feleslegesen lázcsillapítót, különösen, ha csak egy kis vacak hőemelkedése van.


elavult nézet mindenáron tömni a lázcsillapítót a gyerekbe, meg magadba is.

2017. ápr. 4. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!