Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Ez csak egy formanyomtatvány...

Ez csak egy formanyomtatvány és nem kell komolyan venni agyalni rajta vagy ne írjuk alá?

Figyelt kérdés

"A műtétek általános veszélyei (pl. trombózis, embólia, sebfertőzés, kóros vérzés és/vagy vérzékenység, életveszélyes és kóros lázas állapot, kóros keringési reakció) egészséges egyénben ritkák, de előfordulhatnak"


[link]


2017. máj. 3. 20:59
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem írjátok alá, akkor nem lesz műtét. Sajnos minden beavatkozásnak megvan a veszélye. Mérlegelni kell a kockázatot és a hasznot.
2017. máj. 3. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
77%
Ez szerintem egy általános dolog, ami minden műtét előtti tájékoztatóban benne van. Nekem egy kisebb csukló műtétem volt (helyi érzéstelenítéssel), de pont ugyanez volt. Egy fiatal nővér volt ott amikor aláírtam, még poenkodtunk is vele, hogy ez az utolsó próbálkozásuk, hátha elszalad a beteg ijedtében. :-D
2017. máj. 3. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
65%
Te írod ki ezt a sok mandulaműtétes kérdést? Ennyire aggódsz? Nem lesz semmi baj, ez ma már rutinműtét!
2017. máj. 3. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

De komolyan kell venni, de ugyanez igaz minden műtétre, sőt a szülésre (természetesre is) is. Hiába rutinműtét a mandula, attól még műtét.

Nyilván kockázatok és előnyök mérlegelésével jutottatok el a műtétig, nem pedig passzióból vetetitek ki, akkor meg vállalni kell és bízni az orvosban, meg a statisztikában, miszerint a gyerekek sokkal jobban bírják és kisebb nálunk a veszélye.

2017. máj. 3. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
86%
Nekem konkrétan egy gyulladt, begennyesedett szőrtüszőt nyitottak fel és tisztítottak ki, és ott is alá kellett írni ugyan ezt a szöveget, pedig nem hiszem hogy valaha is belehalt volna valaki hasonló műtétbe. De tájékoztatni kell a beteget a lehetséges veszélyekről akkor is ha 1 az egymillióhoz az esélye az adott esetben. Agyalni nem kell rajta. Ilyen erővel akár hányszor kilépsz az utcára azon agyalhatnál hogy elüt egy autó, az is van akivel megtörténik sajnos.
2017. máj. 3. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Elolvastad mar a legegyszerubb fajdalomcsillapitonak abetegtajekoztatojat ? A 200 fele lehetseges mellekhatast ? Tudtad, hogy halalos allergias reakciot is okozhat BARMELYIK ? Es bevetted utana ? Akkor megvalaszoltad a kerdesed.


Mutoben dolgozom ( kis muto, altatas nelkuli beavatkozasok )a beteg elotte alairja a nyilatkozatot. Amiben a halal is benne van. Ha nem irod ala, nincs mutet, ennyi.

2017. máj. 3. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!