Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Himlős kisbaba (8 hós) óvodás...

Himlős kisbaba (8 hós) óvodás testvére mehet oviba?

Figyelt kérdés
2017. máj. 4. 19:44
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Ja, azért kérdés, mert még ő sem volt himlős.
2017. máj. 4. 19:53
 2/15 anonim ***** válasza:
52%
Nem. Nagy eséllyel már el is kapta nem lenne jó ha lefertőzné a többi gyereket nem gondolod?
2017. máj. 4. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
48%
Felelősségteljes egy szülő vagy, ha ez a kérdés egyáltalán felmerult benned....
2017. máj. 4. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Kedves válaszolók. Nagy valószínűséggel ő hozta haza az óvodából. Ősszel is voltak himlős gyerekek, akkor nem ment egy hónapig, mert pici volt a tesó. Vágyik az oviba, azért kérdeztem, köszönöm.
2017. máj. 4. 20:24
 5/15 anonim ***** válasza:
25%
Ha BIZTOSRA tudod, hogy o hozta haza, akkor ertelmet veszti a kerdes. Miert ne mehetne? De en felhivnam az ovonot es megkerdeznem van-e most himlos a csoportban, ha nincs, nem o hozta haza. Ebben az esetben nem vinnem.
2017. máj. 4. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Azért írtam, hogy nagy valószínűséggel, mert két kisfiú himlő miatt hiányzik az oviból. Igazából szeretném, ha túl lenne rajta ő is.
2017. máj. 4. 20:32
 7/15 A kérdező kommentje:
Rendszeresen járnak gyerekek köhögve, orrfolyással. Sosem menne a gyerekem, ha azt várnám ne legyen beteg gyerek a csoportban.
2017. máj. 4. 20:39
 8/15 anonim ***** válasza:
45%

Mehet.

Mire a kicsin megjelentek a himlő tünetei addigra már bőven megfertőzhette a nagyot, aki eddig is továbbadhatta bent az oviban.

Ez is egy alattomos betegség, hisz még nincs tünete de már fertőz, épp ezért lehetetlen teljesen kivédeni.

2017. máj. 4. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
45%
A bárányhimlőnek 2 hét a lappangási ideje.ilyenkor még tünetmentes,de már fertőz,tehát már simán tovább adhatta.mellesleg az is lehet,hogy sose fogja elkapni.sogornőm hibába volt együtt himlős gyerekekkel,eddig nem kapta el.szerintem nyugodtan viheted oviba
2017. máj. 4. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Ha még nem pöttyös, a lelkiismeretedre van bízva. Szerintem, ha a nagyon nem jöttek ki pöttyök, akkor nem tőle kapta el a kicsi, és lehet még két hét, mire a nagy is pöttyös lesz (nálunk így volt összesen egy hónap a karantén). Nem szoktad magaddal vinni a kicsit, amikor viszed-hozod a nagyot?
2017. máj. 5. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!