Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Ez megfazas? 6hetes kisbaba....

Ez megfazas? 6hetes kisbaba. Tobbi lent

Figyelt kérdés
1napja a babam csak neman sir de inkabb csak nyogdecsel. Mingha fajna a torka. Egesznap alszik az eddigi 120ml tapszer helyett 4-5ora alvas utan is csak 60at eszik (most este evett 120at eloszor ma) es minta masabb lenne a hangja is. Orra nincs bedugulva nem folyik. Lehet csak tul aggodom. ( Elsobabas anyuka )
2016. okt. 12. 23:41
 1/7 anonim ***** válasza:

Védőnő szokott kijárni hozzátok? Első körben - ha jó védőnőt sikerült kifogni - meg lehet őt is kérni, hogy nézzen rá a babára, szerinte mi a helyzet. Ezt így távolról nem lehet megmondani. :)


Hőmérsékletet érdemes majd mérni ha ébren lesz és szerinted furán viselkedik, abból te is látod, ha baj van.

2016. okt. 12. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ha homloka nem meleg akkor is lehet hogy lazas? A vedonom nagyon rendes kedves de o ezt mondja az orvos meg azt altalaban es igy sose tudom hogy bizhatok e abban amit mond tanacsol mert altalaban az orvos mindig mast mond . Most az esti eves ota nagyon nyugos is lett :(
2016. okt. 12. 23:57
 3/7 Ignis Subdialis ***** válasza:
Van egy hasfájós vírus is most terítéken, de nagyon különböző tünetek is lehetnek, van hogy csak a gyomor fáj, van hogy hasmenés is van, hányás is lehet. Nagyon pici még, nem is ismerheted minden állapotát. Gondolom valamilyen alapvető ok miatt nem tudod szoptatni, ha nem miatta, anyatejet nem tudsz szerezni neki? Biztos Te is tudod, hogy az immunrendszer szempontjából ez nagyon meghatározó.
2016. okt. 13. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Olyan erotlenul sir,furcsan viselkedik valami tuti nem oke. A napokba en ugy vettem eszre hogy volt hasmenese de az orvos aztmondta ra hogy ez ilyen kisbabanal meg nem hasmenes . A szoptatassal nagyon probalkozunk sajnos az elejen akadtak gondok es nemnagyon tud akar szopizni mar. (Errol mar tettem fel kerdest kaptam is hasznos tanacsokat es egyre jobban megy:) ) anyatejet hol tudnek szerezni ha ismerosom nincs aki szoptat .?! Meg az jutott eszembe nemreg vendegsegben voltunk es az eggyik gyerek (13) egy kobor cicat talalt simogatta az olebe vette , kesobb a babam megfogta ugy hogy az alkarjara fektettek es a babam nyalogatta a karjat. Kesobb kiderult hogy o mosott kezet babazas elott de csak a kezet a karjait nem pedig az a cica ossze vissza maszkalt rajta bujt hozza :/// bocsi hogy hosszu lett de ez most nemhagy nyugodni h attol a macskatol lett valami baja esetleg :@ ://///
2016. okt. 13. 01:26
 5/7 anonim ***** válasza:

Hívd fel a gyermekorvost szerintem. Az én babám "csak" hasfájós volt de 1 hónaposan biztosan tudtam, hogy valami nem oké. 4 hetesen kórházba vittem és elhajtottak, hogy csak túl sokat eszik. 1 hét múlva visszavittem és zsúfolva volt a vizelete gennyel..

Ezzel csak azt akartam írni, hogy ha az anyai ösztöneid azt mondják, hogy valami tuti nem oké, akkor annak oka van.

Ja, se láz, se étvágytalanság, semmi nem volt nálunk.

2016. okt. 13. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Ignis Subdialis ***** válasza:

Ha megkezdted a szoptatást, akkor hajrá! Az a legjobb, végezd ameddig csak lehetséges! Anyatejet felírhat a doki, ha fennáll ezekből a dolgokból valamelyik: [link] Ha meg nem vagy jogosult, van szervezet ami próbál segíteni (ha még működik): [link]


Macskától toxoplazma fertőzést lehet kapni, ami elvileg magától gyógyul és sokszor nincs is tünete, vagy csak magatartásban jelentkezik, vagy enyhe megfázás észlelhető. Utána viszont védetté válik a szervezet, a fertőzés olyan, mint egy oltás. Mint a bárányhimlő, vagy a mumpsz - amit gyerekként ideális elkapni, mert felnőttkorban komolyabb problémát okozhat. Bár a toxoplazma nem okoz súlyos problémát felnőttkorban, kivéve ha várandós kismama kapja meg.

2016. okt. 13. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Elvittem ma orvoshoz a biztonsag kedveert aztmondta hogy o nemlatja rajta hogy beteg lenne minden rendben van vele de ha ugylatom hogy mashogy viselkedik bagyadtabb akkor figyeljem es barmi van hivjam laz hanyas stb . Cicara aztmondta hogy nagyon kicsi ra az esely hogy beteg lett tole :) koszonom a valaszokat remelem nem lesz beteg :)
2016. okt. 13. 21:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!