Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Gyakori légúti betegséggel...

Gyakori légúti betegséggel pulmonológushoz vigyem?

Figyelt kérdés
3 éves gyermekem mióta közösségbe került gyakran beteg. Orrfolyás, orrdugulás, megnagyobbodott orrmandula, légcsőhurut, hörghurut, tavaly tüdőgyulladása is volt. :(( Havonta antibiotikumot ír az orvos, mostmár minden kis köhögésre a Ventolint és Spiropentet is javasolja! Tanácstalan vagyok, vajon tényleg indokolt az efféle kezelés? Vigyem pulmonológushoz vagy tüdőgyógyászhoz, vagy mit tudok csinálni? Köszönöm a válaszokat.

2017. máj. 17. 15:27
 1/7 anonim ***** válasza:
66%

Menjetek belgyógyászhoz, ő majd átirányít.


Bár sok ebben a korban a betegség, ez nem normális. Az antibio-szedés sem normális.


Le van reccsenve az immunrendszere is, a bélflórája is valószínűleg. Kezdj el neki adni egy gyerek-multivitamint, napi 1000 NE D3 vitamint, plusz építsd fel a bélfóráját: probiotikum, naponta.


És e mellett, nem helyette: szakorvos.

2017. máj. 17. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Egy évben hányszor van hörgőgyulladása? Ha 4-5-nél többször, akkor menjetek. Egyébként feleslegesen fogják gyógyszerezni, ne! Orrmandulával én fül orr gégészetre vinném. Spiropentet ÉN nem adnám semmi pénzért. Amtibiotikumot se kell megfázásra.. ha hörgőgyulladása van, arra kell a ventolin. Lányom most volt 3, jövő hónapban veszik ki az orrmanduláját, 1 hónapja szteroidot kap a tüdejére. Remélem a műtét megoldja a tüdő gondot is.
2017. máj. 17. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Adom neki a fentieket, amiket írtál. D, C, multivitamin és probiotikum. Fizikuma, étvágya jó, sokkal fejletteb a kortársainál. Miért belgyógyászhoz vigyem? A tünetekből ő fogja tudni, hova tovább?
2017. máj. 17. 15:51
 4/7 A kérdező kommentje:
Általában ez van nálunk: sárga orrfolyás, orrdugulás, amit orrcseppel, orrsprayvel kezelünk. Ezt követi vagy vele egyszerre a hurutos köhögés. Ekkor általában érdes légzést hall. Erre írja az orvos a Spiropentet, Ventolint. Hurutoldót sosem. Megjegyzem én szoktam adni, de már azt sem tudom, jól teszem vagy sem... Majd mikor visszarendel jön az antibio, merthogy általában nem javul, hanem rosszabbodik a hallgatózási eredmény. Ez megy havonta legalább egyszer. Borzasztó. Nem tudom, hogy a gyerekem immunrendszere gyenge vagy folyamatosan túl van gyógyszerezve a betegsége??
2017. máj. 17. 16:07
 5/7 anonim ***** válasza:

2. vagyok. A spiropent iszonyatosan elavult gyógyszer. Nézz utána nyugodtan. Mi a 2. pulmonológusnál vagyunk, az első napi 2x akart steroid sprayt adatni, arra mondtam nemet. Most 2 naponta 1 puffot kap. Aventolinra mondta, hogy persze, hörgőgyulladásnál kell, de azért óvatosan, mert felpörgeti a szívet. A 2. hörgőgyulladásnál egy ügyeletes orvos antibiotikumot írt fel, aminek kétoldali tüdőgyulladás lett a következménye tavaly ilyenkor.

Azóta 2 nap nátha után ment a tüdejére. Legutoljára 6 hét orrhang után elégeltem meg, miután a háziorvost hiába hívogattam, hogy nincs jól a gyerek. Fül orr gégészet, kapott orrcseppet, elmúlt pár nap múlva (de addigra már ráment a hörgőkre.) Akkor beszéltük meg a műtétet, előtte 1x voltunk nála.

Valahova vidd el mindenképp, ha hörgőgyulladása sokat van. Egy idő után a légzőfelület rovására mehet. De ez évi minimum4-5-6 alkalmat jelent, ha ennyiszer van neki, akkor kell vinni. Legalábbis nekem így mondta az orvos.

2017. máj. 17. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Fülorrgégész javasolta, hogy vetessem ki az orrmanduláját, ha gyakran beteg, mert valószínűleg az a ludas. De én még hezitálok, mert többen mondták, hogy várjunk ezzel, meg hogy nem biztos, hogy ettől javul majd a helyzet. Kedves 2-es, Nektek is a gyakori betegség miatt veszik ki az orrmandulát?
2017. máj. 17. 22:32
 7/7 anonim ***** válasza:

Gyakori náthánál, ami szövődményes, mindenképpen érdemes fülésszel konzultálni az orrmandula kivételről. Ez nem egy nagy dolog, viszont az eredménye miatt megéri.


Emellett immunológiai vizsgálatot is célszerű kérni. Pulmonológus-immunológushoz vinném a fül orr gégészettel együtt.


A spiropent nagyon elavult és nem jó gyógyszer. A háziorvost lecserélném, aki ezt adta, mert nem képzi magát.

2017. máj. 25. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!