Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Beoltatjátok a gyereketeket...

Beoltatjátok a gyereketeket HPV ellen? Miért igen/nem? Hány évesen? Fiúkat is?

Figyelt kérdés
2017. jún. 10. 18:44
 1/9 anonim ***** válasza:
22%
A kötelező oltássor részr.
2017. jún. 10. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
4%
Az oltások károsak halálos is lehet.
2017. jún. 10. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
#2 - mazochista hangulatban vagyok, kérlek fejtsd ki részletesen, hogy mi alapján jutottál erre a következtetésre.
2017. jún. 10. 19:11
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha lányom lenne oltatnám. Fiúknál még nem hallottam, hogy oltanának
2017. jún. 10. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Igen. 12 volt, itt akkor adják. Lány.

Azért, mert így legalább egy icipici esélyt tudok adni rá, hogy ne legyen mehnyakrakja.

2017. jún. 10. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
igen, meg fogja kapni azt hiszem 12 évesen adják, fiú, de nem akarom, hogy hordozó legyen.
2017. jún. 10. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Én 12 évesen megkaptam, a városi önkormányzat fizette ki a korosztályomnak.

Azóta sok rosszat hallottam róla, pl. hogy több súlyos mellékhatás derült ki, mint amennyi nőt megvédett a méhnyakráktól. Azt hiszem, dániai statisztika volt, nem tudom hogy itthon mi a helyzet. Még jó pár év, mire az én lányom ennyi idős lesz, addig várom a fejleményeket, hogy tényleg olyan jó-e, mint ahogy még nekünk reklámozták annak idején, vagy tényleg ilyen súlyos mellékhatásai vannak-e.

2017. jún. 10. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Általában az iskolákban 12-13 éves gyerekeknek szoktak beadatni szülői beleegyezésével. Tehát a gyerek egyik nap egy papírral fog hazajönni amit a szülőnek kell kitöltenie hogy beakarja e adni a gyerekének avagy sem. Ha lány én azt ajánlanám hogy addig ne adassatok be amíg nem jött meg neki.
2017. jún. 11. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
69%
Azt vegyétek figyelembe, hogy rengeteg HPV törzs létezik, ezek közül 14 magas kockázatú. A leggyakrabban használt védőoltás 4-komponensű, vagyis 4 vírustörzs ellen nyújt védelmet (6, 11, 16, 18). Fontos, hogy nem mindegyik ellen teljes a védettség, és csak akkor ér valamit az oltás, ha még nem fertőzött valaki az adott vírussal. Időben be kell adatni, mert utólag már nem véd az oltás.
2017. jún. 19. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!