Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ti beoltatjátok magatokat...

Ti beoltatjátok magatokat influenza ellen? 9 hetes kismama vagyok de nem tudom mit tegyek! Most is elkapott valami nyavalya! Lázam nincs hála istennek!

Figyelt kérdés
2013. jan. 27. 18:45
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia!Én 5hetes terhes vagyok..Épp erről beszélgettünk a párommal,úgy döntöttünk,hogy amit mondd jövőhéten a dokim azt tesszük:-)


Boldog Babavárást!

2013. jan. 27. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Én nem, mert negatív tapasztalataim vannak az oltással kapcsolatban. Mindig akkor és csak akkor kaptam el, mikor beoltattam magam. Most erre nagyon nincs szükségem, érthető okok miatt. Egyébként, ha köhögsz, tüsszögsz, orrod folyik, egyebek, menj le orvoshoz! Én két hétig próbáltam lábon kihordani egy megfázást, mert csak tüsszögtem, és kapart a torkom, az eredmény az lett, hogy két hete itthon fekszem, és két szövődményen vagyok túl. (Megfázásból hörghurut, abból pedig arcüreggyulladás)

Szerencsére, lázam nekem sem volt és kaphattam olyan gyógyszereket, amiket kismamák is szedhetnek, de ez drága tanulópénz volt, mert nagyon féltem a kicsit.

A kérdéshez visszatérve: én nem oltatom be magam, mert nem hiányzik a szezonban még egy kiadós influenza is.

2013. jan. 27. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Szerintem ha az orvos nem javasolja akkor nem! Ez szerintem attol is függ hogy mennyire vagy fogèkony a betegsègekre! Pl èn egyáltalán nem!!! De ha te ugy gondolod indokolt lenne akkor konzultálj az orvosoddal!!

8hkm

2013. jan. 27. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
31%
Én most vagyok 7 hetes!! És semmi pénzért sem oltatnám be magam!! Ki tudja, hogy mit raknak bele!!! Még úgy se oltatnám be magam ha nem lennék terhes!!! Egy kis megfázás kell!! Jó igaz terhesen jobb egészségesnek lenni...! Inkább eszek sok gyümölcsöt és odafigyelek!! Én tuti nem oltatnám be magam!!!!
2013. jan. 27. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Kedden megyek EKG/ra a háziorvosomhoz akkor majd megemlítem a megfázásom neki!!!!
2013. jan. 27. 19:22
 6/13 anonim ***** válasza:
Én beoltattam viszont a 12. hét előtt nem szabad, legalább is 2 éve így volt.
2013. jan. 27. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Én is úgy tudom, h nem szabad az első 12 hétben oltatni. Mondjuk én nem fogom beoltatni, mert mikor egyszer beoltottak, a h11n1 ellen utána hetekig elvolt dugulva az orrom, minden bajom volt tőle. Én inkább kerülöm a tömeget, sok gyümölcs, kéztisztító gél stb.

7hkm

2013. jan. 27. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Nekem az elején még javasolták a 12. hét utánra, de miután betöltöttem, állandóan fájt a torkom. Mire elmúlt, már nem akartak oltani, mert már nem alakul ki a védettség időben.

Én most már nem oltatnék, de 3 hét múlva végképp nem.

2013. jan. 27. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
sajnos a tömeget nem tudom kerülni mert van egy 3éves kislányom akit oviba kell vinnem nap mint nap!!!!
2013. jan. 27. 20:38
 10/13 anonim ***** válasza:

Semmiképpen nem oltatnám be magam. A környezetemben csak rossz példa van erre.


19hetes

2013. jan. 28. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!