Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » 3 évesnek székrekedésre mit...

3 évesnek székrekedésre mit adhatnék még?

Figyelt kérdés
Nem lelki oka van. Sokat mozog, cukrot kizartuk az etrendjebol. Leavolac, etolaj, szilvalekvar, kefir, joghurt, gyumolcsok, sok folyadek pipa. Vasarnap ota semmi. Milyen hashajtot kaphat egy ennyi idos gyerek?
2017. aug. 10. 20:34
 1/9 anonim ***** válasza:
55%
Glicerines kúp, Guttalax csepp
2017. aug. 10. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem azt kellene kideríteni, hogy miért van székrekedése. Nekem már attól mindjárt futnom kell a WC-re hogy ránéztem hogy mit kapott eddig. A fent leírta ételek (lekvár, kefír, gyümölcs, joghurt) kombinációja alap esetben tuti hasmenés ha minden rendben működik.

Én nem kísérleteznék hashajtóval, ha eddig ezek nem hatottak.

2017. aug. 10. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Guttalax van itthon, de gyerek csak kifejesett orvosi utasitasra oaphat. Igy nem merek adni neki. A bolcsodeben mondtak, hogy beontes lesz a vege. Ilyen rossz elmenyt nem szeretnek neki. Valami szajon at, biztonsaggal adhato gyogyszert keresek.
2017. aug. 10. 20:50
 4/9 anonim ***** válasza:
54%
Holnap lesz 5. nap kaka nélkül. Orvossal beszélnék. Amúgy glicerines kúpot szoktam adni, illetve probiotikumot. Legutóbb rágós tablettát vettem, olyan, mint a C vitamin. Ezt megeszi a gyerek, 1-2 napon belül van kaka. De nálatok az az 1-2 nap már sok.
2017. aug. 10. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
70%
Nálunk az oviban az egyik kisfiúnak zabkorpát kevertünk minden ezzel kompatibilis kajába (leves, főzelék, pöriszósz, stb). Ő kb egy hónap alatt helyrejött ettől. :)
2017. aug. 10. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
70%
Leavolacbol mennyit adtál?nálumk simán használ. Sot nálam :D. Glicerines kup oké,de kérdezd meg gyogyszertárban, hisz felnott méretre gyártják. Stadalaxbol kaphat egyet,de rá kell kérdezni dokinál. Én korházban 2 kaptam szulés után fél oráig fel se keltem(pedig eltelt egy ido mire hatott de utána :D)
2017. aug. 10. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
86%

Ennyi idő után, én a kúpot oróbálnám. Ha az se akkor doki.

A hasgajtók már feleslegesek ilyenkor mert már olyan kemény lehet bent a kaka, h kvázi dugót képez.

Feleslefes a hashajtó, mert nem jut el a "dugóig"

2017. aug. 10. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
53%
Kúpból van 1 és 2 grammos, egészen kicsi gyerekeknek is adható. Az egyesnek a fele. De 3 évesnek már többet adnék.
2017. aug. 10. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Szerencsere a kerdes kiirasa utan par oraval magatol megoldodott a helyzet :)
2017. aug. 11. 05:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!