Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Van itt olyan anyuka, akinek...

Van itt olyan anyuka, akinek poratka allergiás a gyereke? Mennyit takarítottok?

Figyelt kérdés
Én gyakorlatilag egyfolytában. Hetente mosom az ágynemüket, a divány kárpítját, a függönyöket. Minden nap porszívózok, tudom, hogy naponta kellene felmosnom, de azt már nem győzöm munka mellett.Törölgetek állandóan. A lányomnak így is egyfolytában folyik az orra. Fog ez javulni? Még nincs két éves, szóval antihisztamint nem szedhet, szerencsére...Ti mit csináltok még? Szeretném elkerülni a folyamatos antihisztamin szedését később is.
2017. okt. 9. 09:45
 1/8 anonim ***** válasza:

Szőnyeg van?

Ha igen, azt dobd ki! Míg padlószőnyeges lakásban éltünk, minden bajom volt a napi takarítás ellenére is. Parkettával, nulla szőnyeggel sokkal jobb. Én vagyok porallergiás, nem a gyerek, de antihisztamint nem szedhetek, mert viccen kívül arra is allergiás vagyok.

A párologtatás az ami még sokat segít.

2017. okt. 9. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

20 eve szenvedek ettol, ahogy irtak elottem, szuntesd neg a forrast.

Tehat szonyeg nem, fuggony nem ( lehet helyette reluxa, redony ezer dolog ) , plussok kuka, agytakarok kuka, minel kevesebb szovet. Igy csak az agynemu 90 fokos mosasa marad.

2017. okt. 9. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors válaszokat! Szönyeget, plüssöket rögtön kidobtuk, parketta van a gyerekszobában, és a nappaliban járólap. Ágytakarót nem használunk. Függönyünk van, de az ágyneművel együtt hetente mosom 60 fokon. Az kevés? Adott egy füzetet az allergológus, abban 6ö fok volt, meg az, hogy duplán kell öblíteni.
2017. okt. 9. 10:13
 4/8 A kérdező kommentje:
A párologtatást is mondták, de akkor meg penészedik a fal. :(
2017. okt. 9. 10:14
 5/8 anonim ***** válasza:

Nekem 90 fokot mondtak.

A reluxan elgondolkoznek.

Vannak tok szepek.

A fagyasztas is megoli oket , tehat berakni a melyhutobe pl a takarot, es akkor nem kell az allando mosas.

2017. okt. 9. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Az előzőekhez csak annyit tennék hozzá hogy víztartályos porszívó. Nem mindegy a porszívó mennyi port bocsát vissza. Nézd meg a tieteket. Vagy keress rá úgy hogy porszívó allergiásoknak.
2017. okt. 9. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az enyémnek most lett volna allergia vizsgálat, de sajnos elmarad. Annyit tennék hozzá, hogy nekünk a pulmonológián azt mondták, hogy nem szabad párásítani ha poratka allergiás.
2017. okt. 9. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Koszonom mindenkinek! Én vettem egy levegőtisztítót, egy nagyon egyszerű szerkezet, de egy picit párásít, és penészedik a fal egy ido utan, szoval nem használom. A porszívónk HEPA szűrős, egy elég jó gép, bár nem vízszűrős sajnos, tudom azt kellene beszereznünk még. Majd ha lesz egy kis félretett pénzünk, kicseréljük.
2017. okt. 10. 13:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!