Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » A csecsemőkori hasfájás =...

A csecsemőkori hasfájás = folyamatos sírás több órán át?

Figyelt kérdés

Háromhetes kisbabánk van és körülbelül két és fél hete kezdődött nála a sírás. Először több órán át tartott a délutáni vagy esti időszakban, most már minden szoptatás után sír (tejem van, szopik eleget, BioGaia cseppeket adunk neki, Infacol-t négy napja kapja szoptatás előtt) és szinte vigasztalhatatlan. Napközben max. 1 óra hosszúságút alszik, utána kezdődik a sírás.


Ilyen a hasfájás? Tud ennyi időn át tartani egy napon keresztül? Akinek sírós babája volt, annak szintén ilyen kitartóan sírt? Mit lehetne tenni? Ölelgetjük, ringatjuk, hintát szerelünk fel neki, amiben feküdhet, masszírozzuk....milyen praktikák vannak még? Lassan már kipurcanunk mindketten a sok sírástól és a tehetetlenségtől.

Köszönöm válaszaitokat előre is :)



2017. okt. 23. 12:52
 1/7 anonim ***** válasza:
Doki látta már?
2017. okt. 23. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Laktáz enzim! +neked diéta!

Ez a leggyakoribb ok.

2017. okt. 23. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Orvos hogyne látta volna. Ki is jött a születése után, meg tanácsadásra is kellett vinni. Azt mondta, hogy hasfájás.

Csak annyira hihetetlen számunkra, hogy a hasfájós babák ennyit sírnak. Tudtunk mi erről a jelenségről csecsemőknél, de nem gondoltuk volna, hogy órákat sírnak egyfolytában és ilyenkor a ringatás is csak percekig hat.

Nem eszek semmi puffasztót, odafigyelek nagyon.


Hát ha ez ilyen, akkor megpróbálunk valahogy túllendülni ezen a pár hónapon. Azért bízok benne, hogy ez hamarabb fog enyhülni mint ahogy a szakemberek mondják úgymond.

2017. okt. 23. 16:31
 4/7 anonim ***** válasza:
Egy szót se írtam puffasztóról.
2017. okt. 23. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Az enyémek is ilyen szinten ordítottak. Nem volt igaz az amit a szakemberek mondtak de nem abban az értelemben, amiben szerettem volna. A nagy 7 hónaposan lett tejfehérje gyanús (sajnos igazolódott is), a kicsi 4 hós lesz és igaz nem sír már annyit, de puffad még mindig. Tápszeresek.


Én egyetértek a kettes válaszolóval! Próbáld meg a diétát, nem olyan borzasztó az! Csak bele kell rázódni. Meg adj neki laktáz enzimet (lactase comfort vagy colief, előbbi receptre is kiírható). Ez 2 különálló gond, a laktáz enzim termelése 3 hónapos korra elég lesz, addig pótold ha kell. A diéta meg tejfehérje érzékenység miatt jó, amit 1 éves korra sokan kinőnek. Nem kell így feleslegesen szenvednetek! A diétához kell pár hét, hogy látványos legyen mert idő mire kiürül a szervezetből.

Tudom most pozitív vagy, én is az voltam egy tejfehérje allergiás gyerek után is, de korábban kellett volna vinnem gasztrora, így várhatunk most időpontra még 1 hónapot. De neked mivel szoptatsz nem kell, csak a diéta.

2017. okt. 23. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Rugalmas hordozó kendőben kösd magadra. (Nekem a rugalmas volt a legkényelmesebb.) van videó neten, hogyan kell. Első lányom nap közben az elejém csak abban aludt. Egy próbát megér. Ja, meg ő babakocsiban meg az ágyában is csak hason aludt, háton ordított.
2017. okt. 23. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekünk is azt mondták hasfájás, a létező összes cseppet belecsepegtettem a Kislányomba. Szoptattam, rengeteg tejem volt. Majd a heteken át tartó sírás után (cseppeket kipróbálva, amik természetesen nem hatottak) elkezdtem mérni, hogy mennyit eszik. Hát nem evett eleget és valószínüleg folyamatosan éhes volt. Nem mondom, hogy Nálatok is ez a baj, de próbálkozzatok szerintem mással is. Ismerősömék Babájánál is ez volt, aztán rájöttek, hogy a "Moro-reflex" miatt állandóan felébresztette magát a Baba, amint beletették az angolpólyába alváskor nem sírt és aludt, mint a bunda:).
2017. okt. 28. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!