Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » GYakori gennyes vizelet 2,5...

GYakori gennyes vizelet 2,5 éves kislánynál. Tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Kislányom pár hetes kora óta visszatérő hugyúti fertőzés miatt rengeteg antibiotikus kezelésen esett át. A kórházat eddig hála Istennek megúsztuk. Láza sem volt szerencsére. Egyszer-egyszer jelzi, hogy csíp a pisi. Ma 4+ gennyes volt a vizelete. Persze antibiotikum. Járunk nephrológiára, de ott is csak a vizeletét ellenőrzik. Kétszer voltunk ultrahangon,negatív. Majd kinövi ,mondják az orvosok. Sőt ,volt aki azt mondta felfázott, mire a másik : felfázás nincs.

Segítsetek,légy szíves! Hány éves korára növi ki? Már 3 hónapja szobatiszta, de mégsem maradt el a fertőzés. El vagyok keseredve.


2017. okt. 25. 18:44
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

És az uh mutatott valamit? Tágulat? VUR?

Bármi?

Cisztográfia nem volt? Se izotópos vizsgálat?


Mondjuk az még szerencsés, hogy nem kellett kórház. 2 évessel eddig ötször feküdtünk bent. Ő VUR-os.

2017. okt. 25. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Szia!

Köszönöm a választ.

Uh negatív,a többi vizsgálat nem volt.Föl sem vetődött.

2017. okt. 25. 20:20
 3/15 anonim ***** válasza:

Nekünk is hasonló gondok voltak, de rengeteg tőzegáfonya tea, ülő fürdő segített.

Ennek nem csak szervi gondja vannak, vannak olyan emberek akik könnyebben felfáznak.

Rétegesen vastagon öltöztetni, pisi után alaposan megtörölni ha pici cseppes is a bugyi cserélni. Tőzegáfonya aszalva, teában, ülőfürdő rengeteg folyadék. Táskában váltóbugyi állandóan.


Lassan 2 éve csináljuk és nem fázott fel.

2017. okt. 25. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Ha antibiotikumot kap, akkor nyilvánvalóan bakteriális fertőzése van. Az ugyanis arra való. A forrást kéne megtalálni, hogy vajon miért/honnan fertőzödik vissza mindig.

Ha meg nem baktérium, akkor mi a fenének írják fel az antibiotikumot? Ha tényleg szükség lesz rá, akkor meg már nem fog hatni.

2017. okt. 25. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Hát sajnos mindig baci van,ezért kell az antibiotikum.

Hogy mi okozza? Ezt szeretnénk mi is tudni! Ahogy írtam: majd kinti ez a válasz.

2017. okt. 26. 07:04
 6/15 A kérdező kommentje:
*kinövi
2017. okt. 26. 07:05
 7/15 anonim ***** válasza:

Kérdező!

(Első válaszoló vagyok).


Mi is csak ezt kapjuk nyugtatásnak miután a visszacsorgás megszűnt (ez a vur), a minimális tágulat pedig szerintük nem ok rá.


Amit én találtam neten: véráramon keresztüli fertőzés egyéb betegség esetén. Akár felső légúti nyavalya szövődménye is lehet. Nálunk többször volt ilyen.


Illetve nyálkahártya "érzékenység" miatt is lehet fogékonyabb rá.

Mindkettőben megerősített a nephrológus, lehet ez ok, de megoldás nincs rá.


A tőzegáfonya és a d-mannóz csak alsó húgyúti fertőzésnél ér valamit, amikor higiéniai ok miatt kapja el. Kicsiknél majd' minden esetben a veséig jut a fertőzés vagy eleve onnan indul.

2017. okt. 26. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Biztosan nem volt hasznos, amit mondtam. Minden alkalommal készül tenyésztés? Csak mert azt írod, hogy mindig baci. Ezt biztosra csak tenyésztésből tudják megmondani, abból meg az is kiderülne, hogy milyen baci. Valószínűleg az sem mindegy. Nem tudom, hogy hová jártok, de ha pestiek vagy közeliek vagytok, szerintem próbálkozzatok a Szt. László Kórházban. Valami rendes orvos kéne, a gyerek érdekében. Mert valóban kárt okozhat a mértéktelen antibiotikum fogyasztás, hiába nem tetszett, hogy ezt írtam.
2017. okt. 26. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Kérdező én tovább mennék ezzel a problémával. 3 éves koromtól 2-3 hetente lázas voltam de mindig volt mellé valami amitől azt hitték csak megfázás. Sajnos nem érzem ha felfázok csak lázas vagyok. Majd a gyerekorvosom megelégelte és elküldött vizeletvizsgálatra ahol 3 keresztes volt a vizeletem. Sok kivizsgálás nem csak ultrahangot csináltak kiderült hogy visszafolyik a veséimbe a vizelet. A bal 20 %os a jobb 80 %os. Hegesedett mind a kettő sajnos és 6 és fél éves meg is kellett műteni hogy ezt a visszafolyást megszűntessék. Kellene több vizsgálat mert az állandó gyulladás se a veséknek, se a hólyagnak se a környező szerveknek nem tesz jót.
2017. okt. 26. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

8, a nem kezelt fertőzés rosszabb (hegesedés, vesefunkcióromlás), mint az antibiotikum.

Vannak vesebeteg gyerekek, akik állandó gyógyszerszedésre ítéltek (antibiotikum profilaxis), mert még ez is jobb, mint egy elvesztett vese.

Egyébként nekünk mindig e.coli-t tenyésztenek ki. Megfelelő antibiotikumot kap rá, a kontroll vizeletvizsgálat negatív és mégis újra és újra előjön. Tőzegáfonya, d mannóz se volt jó megelőzésre.


9, a hegesedés sejthető az ultrahang alapján, gondolom azért nem csináltak nekik (mint nekünk) komolyabb vizsgálatot.

2017. okt. 26. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!