Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Őszintén, beviszitek oviba ha...

Őszintén, beviszitek oviba ha vizszerü náthája van?

Figyelt kérdés

Gondolom szekálva leszek, de nem tudom mit tehetnék. Szeptemberbe kezdtük kiscsoportosként az ovit. 50 munkanap telt el kb. A lányom pedig nagyjából 20 napot töltött óvodában. Hetente átlag 1-2 napot. Állandóan beteg. Ha szerdán vagy annál később kerulunk a dokihoz (ami már a 2. otthonunk), tuti egesz hétre kiír. Most épp mult heten otthon volt aztán hetfon bement, delbe hazakuldték, most ma orvosi igazolassal megint bement erre most meg este elkezdett folyni az orra....most ha korrekt lennek holnap nem vinném.

DE! Egyszeruen igy nem tudunk beszokni, az ovoda egyaltalan nem valt rutinna, minel tobbet hianyzik, annál jobban utálja. Kozben meg járjuk a rendelot az igazolas miatt minden apro nathaval aminek az az eredménye hogy ott felulfertozodik minden xarral. El vagyok keseredve, mas is enyire becsuletes hogy kis nathaval is otthon tartja? Vagy mas gyereke nem beteg ennyit? Még szerencse hogy nem dolgozom és megtehetem hogy itthon maradok vele, de ez akkor sincs rendjén, fontos volna hogy oviba járjon gyerekek kozt legyen...ehelyett beteg es itthon ulunk minden nap


2017. nov. 16. 20:19
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
64%
Én a bölcsisemet is vittem, amikor csak vizszerű volt. Az mondjuk hamar átvált sűrűbb váladékra az állandó szívás ellenére is. Akkor nem vittem, amikor úgy éreztem, hogy kényelmetlen neki, este felkel a takony/orrdugulás miatt. Ha mindig otthon maradna, amikor csak szipog egyet, akkor soha nem menne, mert végül is egész télen taknyos, náthásak vagyunk valamilyen szinten.
2017. nov. 16. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
86%

Én viszem áttetsző orrváladékkal.


Ha piros a torka, csúnyán vagy gyakran köhög, hőemelkedése van vagy láza, hasmenése, hány, vagy nagyon rossz a közérzete valami fájdalom miatt, nem viszem.


Azt, hogy folyik néha az orra, de kap levegőt, nem tekintem betegségnek.

2017. nov. 16. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
82%
Igen bevittem, mert a doki azt mondta ennyivel nem ír ki, ha átvált sűrű zöld váladékra akkor vigyem vissza.
2017. nov. 16. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
De multkor ugyanigy voltunk hogy beteg volt egy hetig aztan jott a hetvege akkor epp egeszseges volt aztan hetfon bement, kedden mar folyt az orra de azert bevittem erre az ovono meg is jegyezte hogy sokat kell fujni az orrát...vagy ezt nem azert mondta hogy ne vigyem csak tényként? Mert én magamra vettem, és célzásnak, úgy éreztem csak én vagyok oylan szar anya hogy náthásan beviszem ők meg fújhatják az orrát óránként 10szer, de ha meg nem vinném ilyenekkel akkor konkrétan az a 20 nap szerintem 10 nap se lenne....
2017. nov. 16. 20:28
 5/17 anonim ***** válasza:
61%
Nálunk a bolcsiben kulon kihangsulyoztak, hogy ha taknyos, kohog de nincs laz hozzuk nyugodtan. Ugyis tiszta takony az összes.. Annyira mindegy hogy itt kapjak el, otthon, vagy a játszótéren stb.
2017. nov. 16. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
80%
Én is viszem. Kivéve: láz, hőemelkedés, éjszakai vagy reggeli hányás (volt már, hogy 1x hányt délután, utána semmi baja sem volt), hasmenés.
2017. nov. 16. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
70%
Én is viszem kis orrfolyással, DE, ha óránként, neadjisten óránként többször kell fújnia, akkor nem. Egyszer hallottam, hogy az óvónő szólt az egyik anyukának, hogy ne vigye a gyerekét, mert nem tudják olyan gyakran fújni/törölni az orrát, és keni szét a taknyát a játékokon, ennyi volt a gondjuk, nem az orrfolyás, hanem a mértéke. Lányom is idén kezdett, szeptembertől 5 napot hiányzott, ez két nátha volt. Nálam az a vízválasztó, hogy ha egy délelőtt alatt max 1-2-szer kell orrot fújni, akkor mehet. Ja és náthával nem megyek orvoshoz. Igazolást telefonra is adnak.
2017. nov. 16. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Na de nem nevezem náthának utolso, ha nem kell legalabb orankent ketszer fujni az orrat....amit te irsz azt en nem nevezem nathanak...de az enyemnek ennel joval surubben folyik allandoan, es azt is megertem amit irsz, viszont a tied 5 napot volt beteg az enyem meg 25ot....ha 5 napot hianyzott volna eddig akkor szavam se lenne...az igazolast telefonon még nem probaltam, de ha adnak is, akkor is el kell erte menni, minimum 10 percet a rendelobe tolteni, az meg boven eleg arra hogy osszeszedje amit osszekell..
2017. nov. 16. 21:08
 9/17 anonim ***** válasza:
68%
Én náthával nem viszem, de nála megvan az oka, hogy miért nem. Amúgy minden 2. gyerek náthás az oviban sajnos. És megértem, hogy beviszik, munkahely, stb., csak pl az én gyerekemre veszélyes a nátha, amit esdig el is kapott. 2 hónap alatt 8 napot volt oviban.
2017. nov. 16. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
66%

Mikor még otthon voltam, természetesen nem vittem, hiszen ráértem otthon kezelgetni. Mióta dolgozom viszem, csak akkor nem, ha három napnál hosszabb ideig folyik az orra, vagy zöldes esetleg sárgás lesz.

Nem kell otthon ülnötök minden nap, mehettek sétálni az utcára.

2017. nov. 17. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!