Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Őszintén, beviszitek oviba ha...

Őszintén, beviszitek oviba ha vizszerü náthája van?

Figyelt kérdés

Gondolom szekálva leszek, de nem tudom mit tehetnék. Szeptemberbe kezdtük kiscsoportosként az ovit. 50 munkanap telt el kb. A lányom pedig nagyjából 20 napot töltött óvodában. Hetente átlag 1-2 napot. Állandóan beteg. Ha szerdán vagy annál később kerulunk a dokihoz (ami már a 2. otthonunk), tuti egesz hétre kiír. Most épp mult heten otthon volt aztán hetfon bement, delbe hazakuldték, most ma orvosi igazolassal megint bement erre most meg este elkezdett folyni az orra....most ha korrekt lennek holnap nem vinném.

DE! Egyszeruen igy nem tudunk beszokni, az ovoda egyaltalan nem valt rutinna, minel tobbet hianyzik, annál jobban utálja. Kozben meg járjuk a rendelot az igazolas miatt minden apro nathaval aminek az az eredménye hogy ott felulfertozodik minden xarral. El vagyok keseredve, mas is enyire becsuletes hogy kis nathaval is otthon tartja? Vagy mas gyereke nem beteg ennyit? Még szerencse hogy nem dolgozom és megtehetem hogy itthon maradok vele, de ez akkor sincs rendjén, fontos volna hogy oviba járjon gyerekek kozt legyen...ehelyett beteg es itthon ulunk minden nap


2017. nov. 16. 20:19
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
A seta nalunk alap de otthpnulesneek szamit mivel nem talalkozik gyerekekkel. A jatszoterek nalunk konganak mindenki beszorul a házába foleg telen. Amikor egy hetig beteg nem talalkozik egy hetig gyerekekkel igy ertettem az otthon ulest
2017. nov. 17. 08:56
 12/17 A kérdező kommentje:
Bevittem amúgy ma....ma nem szoltak hogy surun kellett funi az orrat. nem aludt ma bent, ilyen eloszor fordult elo h nem birták elaltatni gondolom a natha miatt.. akarhogy is jo hogy hetvege jon legalabb kitudom kuralni, bar a natha ugye minimum 5 nap
2017. nov. 17. 21:07
 13/17 anonim ***** válasza:

Nem olvastam el a többieket.

Az én gyakorlatom: ha picit folyik az orra, vizszerű, átlátszó, azzal be lehet vinni. De ha már annyira folyik, h szívatnom kell (ezt mindenki meg tudja ítélni), azzal nincs értelme vinni, mert azt egy 2 éves egyedül nem oldja meg és olyankor szokott felülfertőződni az oviban valami komolyabbal. Aztán már sűrű, zöldes-sárgás ugye, amiből könnyen LEHET betegség is.


Ugyanezen okból nem cipelem a gyereket sehova, akkor sem, ha vizes náthája van, főleg nem egy igazolásért a rendelőbe, ami tele van betegekkel.

Mivel én szintén otthon vagyok a másikkal, ha megnáthásodik, otthon fogom és igyekszem kikúrálni, köptető szirup, vitaminok, inhalálás, szívatás -ezt, ha viszem oviba, nem is tudom csinálni, ugyebár.

Szerintem ha otthon fognád pár napra, nem csinálnál vele bajt, sőt, de minek viszed orvoshoz ilyenkor? Nem tudod te igazolni? Sima náthával, sőt, 1-2 napos normál lázzal, egyéb tünet nélkül nem futok orvoshoz, mert esetleg többet ártok vele, mint használok.

Én úgy vagyok vele, hogy mi könnyebb helyzetben vagyunk, mert otthon vagyunk a másikkal esetleg, annak nagyobb baj, aki dolgozik. És jobb, ha pár napot otthon tölt, nagyobb eséllyel kikezelem otthon.

2017. nov. 18. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Bocsi, 3 évest (és felfelé) akartam írni.
2017. nov. 18. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
16: nem nálunk osszesen 3 napit igazolhat a szulo :( ha nem kellene orvoshoz vinni minden egyes vizes nathaval jobb lenne ahelyzet, de a dolog masik fele akkor is ott van: hogy hogy a fenebe szokja meg az ovit, a rendszert, a kotelezettséget, ha 5 napbol.4et otthon tolt. Kedves 57%os, koszonom a teljesen felesleges hozzászólásod, nem én vagyok az a tipusu szulo akit te keresel. Tovabbi jo keresgelest
2017. nov. 18. 15:22
 16/17 anonim ***** válasza:

A mi óvodánkban azt tapasztaltam, hogy a szülők simán beviszik orrfolyással a gyereküket - ha nincs láza, jó a közérzete, nem durván taknyos, köhögős, az óvónők nem küldik haza.

Ha viszont látják, hogy beteg, vagy hazaküldik, csak orvosi igazolással mehet vissza, tehát nem elég a szülői igazolás, muszáj dokihoz menni.

Az első pár hónap sajnos sok gyereknél ilyen, míg megszokja a szervezete a közösségben terjedő sokféle bacit. De ha ilyen sokat beteg, talán nem ártana vitaminokat, és sok friss gyümölcsöt adni neki (ha esetleg eddig nem tetted).

2017. nov. 19. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Zoldseg gyumolcs fuggo (kertunk is van) es szed beres cebiont meg beres activalt, igaz még csak 2 hete...remelem lesz eredménye.
2017. nov. 19. 15:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!