Oltattok influenza ellen?

Figyelt kérdés
2017. nov. 21. 10:07
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
49%
Nem. Egyszer a munkatársaim felvették az oltást, mind beteg lett az oltás után, én úsztam meg, aki nem kérte.
2017. nov. 21. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
54%
Nem
2017. nov. 21. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
84%
Fiunk és a férjem beadatja, mert hármas ikres terhes vagyok. Egyrészt engem és a babákat is védeni szeretnénk, másrészt az oltottság feltétele annak, hogy engem a terhesosztályon, majd a babákat a picen/újszülött osztályon látogatni tudják. Eddig soha nem adattuk be, de most fontos volt. Fiunk tegnap kapta meg pont. Eddig semmi mellékhatása nincs, helye sem fáj neki.
2017. nov. 21. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
48%
Én nem adatom be 29 hetes terhes vagyok de vmiért inkább nem. Amúgy az oltás nem attól véd h ne legyetek betegeg hanem a szövödmények ellen. Sőt az influenza legyengített változatát adják be és esélyesebb h betegek lesztek az oltás unán.
2017. nov. 21. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
80%

Mi oltatunk, az egesz csalad megkapja (ferjem, 2 gyerek es en).

4 eve voltunk influenzasak, a ferjemen kivul mindannyian elkaptuk. A nagyobbik gyerek konnyen atment rajta, a kisebbik gyereknel es nalam felulfertozodott (horghurut, mart tudogyulladas nalam, kkozepfulgyulladas es tudogyulladas a gyereknel). Valoszinuleg szerencsetlenek voltunk, hogy igy jott ossze, de konkretan a fiam a januari influenzat es a szovodmenyeit majusra heverte ki teljesen.

Egyebkent elotte is oltattunk, azt az egy evet hagytuk ki, de azota is oltatunk minden evben, eddig mukodik.

Nem volt soha egyikunknel sem mellekhatasa a vakcinanak.

2017. nov. 21. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
54%
Nálunk senki sem kapja meg. 2 gyerekünk van.
2017. nov. 21. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
76%
Én nem. Kb 10 éve voltam utoljára beteg, pedig buszvezető vagyok, tehát kapom azbívet rendesen, a feleségem is emberek közt dolgozik, ő sem volt beteg az elmúlt 5 évben.
2017. nov. 21. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
50%
Magunkat nem oltatjuk be a férjemmel, még sosem kaptuk el. A babánk (7 hónapos) viszont meg fogja kapni az oltást a gyermekorvos javaslatára.
2017. nov. 21. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
49%

Mi az egész családban soha nem oltattuk magunkat semmi ellene. Nem adattunk meg magunknak minden szart, nem tömtük magunkat gyógyszerekkel.

És voálá, így mindenkinek van annyira erősa szervezete hogy soha senki nem kapott el semmi ilyesféle vírus, a legnagyobb szezonban sem. kb 30 évre visszamneőleg, a családban.

Szerintem téma lezárva. :D

2017. nov. 27. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Tőkés Géza válasza:

Egyéni esetek (Mi sosem oltattunk és élünk! ; MI mindig oltatunk és mindeg meghalunk!; Mi egyszer oltattunk és akkor lettem beteg!) nem igazán mérvadóak egy ilyen kérdésben.

Évente többmillió oltást adnak be, az oltottak X%-a beteg lesz így is, az oltatlanoknak meg X+Y százaléka viszont ők nem kapnak az oltás (különben nem túl vészes) mellékhatásaiból.

A hatások és mellékhatások kérdését (amiben szerepet játszik az oltandó személy kora és egyéb körülményei is)szakértő tudja megfelelően mérlegre tenni, érdemes a háziorvos véleményét kikérni.

Gyorstalpalásképpen pl. itt érdemes olvasgatni:

[link]

2017. nov. 27. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!