Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Csak engem zavar, jogy a...

Csak engem zavar, jogy a gyerekek használt wc papírgurigával játszanak az óvodában, iskolában?

Figyelt kérdés

Annyi kreatív dolgot lehetne készíteni, de ezt úgy veszik elő minden évben, mintha kötelező lenne. A suliba vinni kellett, az oviban pedig nem tudom honnan kerítettek minden gyereknek egyet, amit kifestenek, aztán odaajándékoznak másnak.

Aztán minden évben kötelező jelleggel megy mikulástól karácsonyig a fosás-hányás! Miért kell ez???


2017. dec. 22. 10:21
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
47%
Mellesleg szerintem Mikulás után NEM azért van bajuk a gyerekeknek, mert Wc-papír gurigával barkácsolnak, hanem mert akkor teleeszik magukat (az óvodában is meg otthon is) csokikkal, édességekkel, sütikkel, és a hányós-hasmenéses betegség NEM vírusfertözés, hanem masszív gyomorrontás!
2017. dec. 22. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
19%

Persze wc után megy a válaszoló kezet mosni, aztán visszamegy a budira hogy kicserélje a gurigát. Hazudj másnak!


Amúgy a kérdezővel egyetértek, de ha valaki szerint játék a wc tartalma, hajrá. Ő dolguk.

2017. dec. 22. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
59%

#22 Ha megkérhetnélek, ne hazudtolj meg, pláne ilyen stílusban. Köszönöm.

Ha annyira a székelési szokásaimra vagy kíváncsi: nálunk speciel olyan a tartó, hogy nem egy mozdulat kikapni meg a helyére tenni a másikat (rudat kell rugóról leemelni). Ergo, ha már látom, hogy kevés van a tekercsen, akkor ha arra járok, kicserélem. Ha meg pont lusta és figyelmetlen voltam, akkor meg nem a wc felett állva állok neki tekercset szerelni, mikor a maradék papír ott a kezemben, hanem szimplán kikapom a következőt, NEM szedem le a régit, és NEM nyúlok hozzá se a régi, se az új tekercshez. Az új tekercs a polcra kerül, aztán majd ha legközelebb arra járok, akkor a dolgom elvégzése előtt(!) kicserélem.

Nem vagyok én annyira higiénia mániás, hogy bemosakodás után álljak neki gondosan, hogy úristen, nehogy egy kósza baci is a közelembe kerüljön, de nincs is rá szükség.

(Teszem ezt függetlenül attól, hogy szerintem hülyeség az, hogy milyen nagyon koszos lesz a tekercs egy cserétől, egyszerűen nálunk ez a bevett szokás.)


Van még egyéb kérdés? Netán a székletem meg a vizeletem állagára is kíváncsi vagy, hogy el tudd dönteni, terjesztek-e halálos vírust otthon? :)

2017. dec. 22. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 A kérdező kommentje:

2 éve rota gyanúval feküdtünk a kórházban mikulás után. Az akkor használt wc papírgurigánkat, te nyugodt szívvel adnád a gyereked kezébe? Akkor te nem vagy normális. Ez egy nagyon fertőző betegség, de 50%-ról így 100%-ra nőtt az esély, hogy elkapjuk. És én hiába viszek be tiszta gurigát. Berakják a közösbe, kifestik, aztán elajándékozzák a barátjuknak és mindenki azt viszi haza amit ajándékba kapott.

Vannak járványok, de ez menetrendszerűen mikulás után kap el mindenkit minden évben. Elég egy olyan ember a csoportban aki nem kezeli megfelelően és rögtön mindenkit megfertőz.

Akinek ez annyira tetszik, annak szerintem még nincsen gyereke vagy esetleg óvónő lehet. De tényleg nem értem mi olyan jó ebben. Annyi minden mással lehetne alkotni.

2017. dec. 22. 12:36
 25/32 anonim ***** válasza:
55%
A gyereked nem a gurigától kapja el a Rotavírust, hanem a másik embertöl, személyes érintkezés során - azaz megfogja a másik kezét, hozzáér a szájához, stb.
2017. dec. 22. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
49%
Engem abszolút nem zavar. Az enyémek is többször készítenek ezt azt belőle évközben és azt használják ami az oviban összegyűlik. Egyiknek sem volt soha semmilyen baja. Úgyhogy a ti ovitokban lehet valami gond. Ha láttál már kutatási eredményeket tudhatnád hogy a wctől sokkal piszkosabb helyek és tárgyak vannak.
2017. dec. 22. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 A kérdező kommentje:

Semmi sértő nem volt a hozzászólásomban. Továbbra is várom azt a bátor jelentlezőt, aki lázas hasmenés után elvisz tőlünk egy pár wc papirgurigát és odaadja a hyerekének, hogy játszon vele. Ugyanis nekem pot ez a problémám, hogy az oviban ezt csináltatják a gyerekekkel. 25 fős a csoport. Ha csak három fős a család, akkor is 75 kézen mentek keresztül a gurugák. Naívság azt hinni, hogy biztosan mind steril maradt.

Hiába viszünk be egy tisztát. Berakják a közösbe és a végén Jancsika és családja gurigáját festegeti, aztán a Dzsenike és családja által használt gurigát kapja meg kifestve és hozza. Semmi jópofa nincs benne.

2017. dec. 22. 15:52
 28/32 A kérdező kommentje:
És érdekes, hogy házi készítésű süteményt pl nem lehet bevinni, de használt wc papirgurigát mindenkinek kötelező.
2017. dec. 22. 15:56
 29/32 anonim ***** válasza:
31%
A vécépapír gurigás dolog zavar, de nem adattál rota elleni oltást? :O Egyébként nálunk az oviban sanitollal fújkodta őket a dadusnéni.
2017. dec. 22. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
16%
Nem rég történt hogy mentem a nagyszüleimhez takarítani,láttam hogy egy rakat gurigát rakosgatnak ide oda,ami nem épp tiszta állapotban volt/kaki foktokkal teli/...dédunokának az oviba gyűjtögették,nyílván ők jót akartak,csak hát 90-en felüliek és nem épp olyan a higénia...rögtön kidobtam😑
2017. dec. 22. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!