Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » 2 és fél órája adtam Algoflex...

2 és fél órája adtam Algoflex Baby szirupot a 2 és 3-om éves kisfiammal, de még mindig nem ment le a lázuk, ez normális?

Figyelt kérdés
Ennyi idő alatt lekellett volna menjen vagy teljesen normális, hogy még mindig lázasak? Kezdek aggódni nagyon...
2018. febr. 1. 00:55
 1/10 anonim ***** válasza:
56%
Elvileg 1 órán belül hatnia kellett volna.nem is csökkent a láz semmit?
2018. febr. 1. 03:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Most először lázasok? Mázlista.

Nem minden gyereknek ugyanaz a hatóanyag a leghatékonyabb, ki kell tapasztalni.

2018. febr. 1. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Ez ibuprofen hatoanyagu, ugye?

Probalj meg paracetamol tartalmut adni, pl panadol baby.

Van, hogy az egyik nem segit, a masik igen, 3-4 ora kulonbseggel lehet adni felvaltva. Ritkan betegek a gyerekek nalunk is, de most pl beszedtunk egy virust, nagyon magasra megy a lazunk allandoan. (Azert irom tobbesszamban mert en is elkaptam.)

A gyerekeknek, magamnak is valtva adom a paracetamol/ibuprofen hatoanyagu gyogyszert, az orvos is igy javasolta. Van, hogy az egyik nem igazan csinal semmit, a masik pedig igen.

Meg egy jo tanacs: ha latasak, akkor probald nem beoltoztetni/nyakig betakarni oket, mert attol csak rosszabb. Ilyenkor fazik az ember (amikor lazas), de a test melegen tartasatol a helyzet csak rosszabb lesz, mert vagy megjobban emelkedik a homerseklet, vagy nem megy lejjebb a lazcsillapito ellenere sem.

Sajnos a virusos betegsegre jellemzo a magas laz, ami nehezen csillapithato, vagy ha igen, akkor is csak rovid idore. A bakterialis fertozeseknel konnyebb a helyzet laz szempontjabol (mas szempontbol pedig pont rosszabb).

2018. febr. 1. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Mennyi a lázuk? Semennyit nem csökkent?
2018. febr. 1. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Képzeljétek, 3 óra múlva csak elkezdték kiizzadni! Sikerült levinnem, de úgy hiszem ma beszerzek panadolt is, mert ezt így végig nézni borzasztó. Egyszer voltak betegek, az is ilyen egy napos láz vagy hányás, szóval én szerencsésnek mondhatom magam. :)
2018. febr. 1. 09:00
 6/10 anonim ***** válasza:
a nurofen jobb mint a panadol. nekünk pl a panadol senkinek nem használ a családban.
2018. febr. 1. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Utolso: a Nurofen tenyleg jo, en is azt veszem a gyerekeknek, a gond csak az, hogy az is ibuprofen tartalu, mint az algoflex baby, amit a kerdezo mar hasznal.

Remelem nem olyan lazas allapotban vannak a gyerekek, hogy sokszor kelljen adni egy nap alatt, de ha igen, akkor ugyanott van a nurofennel, hogy kb 3x adhatja egy nap es nincs mivel valtogatni a koztes idoben.

Sajnos egy igazi, belevalo lazas betegseghez, ami 39,5 koruli lazat okoz 3-4 orankent, ahhoz nem eleg egy fajta hatoanyagu lazcsillapito.


Pl legutobb fullgyulladast (38-39 kozotti lazzal es fajdalommal jart) kihuztuk ugy, hogy eleg volt a napi 2 nurofen, de most pl olyan virusban vagyunk benne, hogy max 4-5 orankent adnom kell valamit, amikor mar alulrol surolja a 40 fokot a lazuk.

2018. febr. 1. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
62%
3-om?!? Ez komoly?
2018. febr. 1. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Utálom a paracetamolt, nálam sosem segít egy kicsit sem, de a lányomnál mégis bevált, és ha a Nurofen nem segít, akkor a paracetamolt vetem be, általában sikeresen.


Tudom, hogy sokan nem tekintik jó módszernek, de én a lázcsillapító mellé hűtőfürdőztetni is szoktam a kicsit, a kettő kombinációja általában segít (betegségfüggő, hogy milyen mértékben). Hozzáteszem az én lányom szinte szereti a hűtőfürdőt, bármilyen lázas is, szívesen eljátszik a kádban még a megszokottnál hűvösebb vízben is.

2018. febr. 1. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Igen 3-om óra múlva addig se feljebb nem ment, se le. De már nem lázasok, viszont antibiotikum kúra van most.
2018. febr. 3. 22:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!