Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Ha 2 kisgyerek (0-3 éves)...

Ha 2 kisgyerek (0-3 éves) anyukája pár hét/hónapig nem tudja saját betegsége miatt ellátni a gyerekeket, hogyan oldja meg ezt a helyzetet a család?

Figyelt kérdés

A probléma, hogy nincs rokon (nagyszülő, testvér) és szomszéd, ismerős, aki INGYEN bevállalná. Csak a fizetős bébiszitter marad. Most olvastam, hogy egy teljesidős bébiszitter állásért (ami nem is fedi le az apa munkaidejét, mivel ingázni is kell két órát), kb 250 nettót kérnek Budapesten. Ezt hogyan tudja kigazdálkodni egy apa?????


A horror áru bébiszitteren kívül milyen más gyakorlati megoldás, esetleg állami segítség van arra, hogy az anyát (legalább a gyermekgondozói feladataiban) pár napon belül (amíg az apát a munkahelyéről elengedik) egész nap, hosszútávon, akár több hónapon át helyettesíteni tudja ?


2018. febr. 15. 16:59
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
89%

Nálunk csak egy 3 éves ovis kislány van.

-reggel apuka elvitte oviba, délután egy ovis társ anyukája hozta haza.Utána itthon társasoztunk, rajzoltunk,gyöngyöztünk, babáztunk,szóval minden olyan játékot,amihez nekem nem kellett mozogni. Tök jól elfogadta a lányom hogy minden játékot odahoz és ott tudok vele játszani.

-bevásárlás a tescoból házhozszállítással-napi kenyeret este vett a férjem hazafele.

-ebédet rendeltünk szintén házhozszállítással

-takarítónő jött heti egyszer

-naponta egyszer jött ápoló injekciót beadni,ezt az önkormányzat fizette, és ha kellett ő is hozott ezt azt a boltból, vagy épp kiszellőztett vagy levitte a szemetet mikor ment.


Szóval nehéz időszak volt,de minden szervezés kérdése volt, és az hogy meg kellett tanulnom segítséget kérni.

2018. febr. 15. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
74%
Fentebb jókat írtak. Nekem viszont mindig megütközik a szemem az ilyen nincs barátom/rokonom/szomszédom dolgon. Én egy eléggé visszahúzódó ember vagyok, de azért a szomszédokkal csak megismerkedtem, vannak munkatársak, játszós anyukák, ovis szülők. Ilyen esetben fel lehet dobni egy kérdést ovis levlistára, hogy bajban vagytok, el tudná-e hozni valaki a gyereket, be lehet csöngetni megbízhatónak tűnő szomszédhoz, munkatársaknak is mehet köremail, hátha van valakinek egy gyerekszerető egyetenista gyereke, aki kevesebb pénzért bevállalja. Sokkal egyszerűbb az emberi kapcsolatokat kiépíteni, mint az állami gépezetre várni.
2018. febr. 16. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2018. febr. 17. 21:08
 14/14 anonim ***** válasza:

Off

"jah nekünk az összes megtakarításunk belement a házba, mert hitelt nem vettünk fel, biztos trógerek vagyunk."


Rosszul csináltad. Nem szabad az összes megtakarításod elkölteni. Ráadásul manapság iszonyú olcsó a hitel. Lakástakarékbol visszajon a kamat költsége, sőt akár több is.

2018. febr. 17. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!