Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Mit csináljak ha nagyon köhög...

Mit csináljak ha nagyon köhög a 6 hetes kisfiam?

Figyelt kérdés
Kulfoldon elunk jelenleg, 6 hetes kisfiam itt is szuletett. 3 hete beteg mar. Folyamatosan trusszog, kohog, nathas, hasmenese is volt a napokban. Elvittem orvoshoz, korhazba is es semmit nem adtak neki mert azt mondtak ez normalis. Szerintetek normalis hogy egesz ejjel ugy kohog a kisfiam hogy majd megfullad. Aludni is alig tud ez miatt. Mit tehetnek ? Piritott cukrot nem szabad neki adni ????

#kisfiú #betegség #gyerek #baba #köhögés #nátha #trusszoges #piritott cukor
2018. febr. 21. 07:38
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Es a tobbi betegsegre mit adhatnek ?
2018. febr. 21. 07:45
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Mi a szrnak adnál neki pirított cukrot??

Hogy jön ez a köhögéshez??

A tüdeje tiszta volt?? Vidd vissza a kórházba és csapj az asztalra!

2018. febr. 21. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
De honnan jött az, hogy pirított cukrot adnál neki? Az jó valamire? Két gyerkőcöm van, még sosem hallottam pirított cukorról. Egy kisgyereket (főleg egy pici babát) nem ajánlott cukorral tömni. Hál' istennek már a cukros, mézes tea is kimegy lassan a "divatból". Egyik gyerekemnek sem adtam semmilyen cukros dolgot kiskorukban, viszont a gyerekorvosunk köhögéscsillapító szereket javasolt, amelyekkel az alvásuk alatt megszüntethetjük a köhögésüket, és legalább aludni tudnak. Mindig azt mondja a gyerekorvos, hogy a betegség legjobb ellenszere a pihenés, nyugodt éjszakai alvás. Ha köhög, nem pihen, így a szervezete sem regenerálódik. Nekünk a Sinecod vált be, de hirtelen nem tudom, adható-e ilyen pici babának. A gyógyszertárban kellene érdeklődnöd, hogy csecsemők milyen köhögéscsillapítót szedhetnek.
2018. febr. 21. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
67%
Na ne szórakozz, azonnal kórház. Lehet kruppos is. Ilyen pici babánál még nagyon veszélyes. Addig is párásítás, ha fulladozik akkor öltöztesd jól fel és vidd ki a hideg levegőre. Ne hagyd magad lerázni.
2018. febr. 21. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Nekünk is javasolta köhögésnél a doktornő a karamellád tejet, de a 4,5 evés fiunknak. Mondjuk nem itta meg, de én legalább ittam, úgyis régen csináltam.

A kitérő után. Egy 6 hetes! babánál nem kísérletezünk ilyen eseteben semmivel, hanem azonnal orvos és kőkemény kiállás érte. Egy ilyen pici babánál órák alatt megvan a baj, nemhogy hetek alatt. Bál a szép szó nem hat, akkor balhézzatok, de ennyiben ne hagyjátok könyörgök!

2018. febr. 21. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Első gyermeked? Anyatejes baba? Biztos,hogy hasmenése volt? Csak mert az én fiam 6 hetesen még minden evés után bekakilt,sőt,volt,hogy közben. És ne felejtsük el,hogy ilyenkor még elég híg a babák széklete. A pirított cukor jó köhögésre,de nem ilyen pici babánál. Az én fiam is tüsszögött,meg néha elég erősen köhögött is,mert száraz volt a levegő és kicsit jobban fűtöttünk miatta. Aztán azt mondta a védőnő,amikor itt járt,hogy nem kell olyan nagy meleg,és párásítsak,mert a száraz levegőtől van a tüszi,meg a köhögés. És figyeljek arra is,hogy ne párásítsak túl,mert az is fullasztó lehet. Megfogadtam a tanácsát,nálunk azóta megoldódott a helyzet.

A másik,hogy orrlégzők a babák,azért is tüsszöghet,ha vmi(akár egy porszem) bejut az orrába.

Mindenesetre vidd el orvoshoz,az a biztos!

2018. febr. 21. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 trebor93 válasza:
0%
Vadászd ls a chemtrails repülőket
2018. febr. 21. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
A piritott cukor mindig is jo volt johogesre csak nem tudtam hogy szabad e neki adni ilyen picin. Egyebkent biztos hogy hasmenese volt borzasztoan sirt mielott be kakilt es annyira hig volt hogy ki is folyt jeki napi 5-szor kakilt kb , szerintem az egy kicsit sok. Hiaba vittem be a korhazba 9 orat bent voltunk es semmit nem csinaltak vele, veszekedtem is veluk de semmi:/ nem tudom mit csinalhatnel azert kerdezem hatha tudok venni neki valamit a gyogyszer tarba mert rettentoen sajnalom szegenykemet , nagyon csunyan kohog meg tusszog :/
2018. febr. 21. 20:18
 9/15 anonim ***** válasza:
Ha valóban hasmenés,azzal nem veszítesz,ha megpróbálod a BioGaia-t. Ez csecsemőknek való,jó hasmenés,szorulás,pocakfájás,bukás esetén. Egy üveggel olyan 4000Ft körül van,és napi 1x5csepp kell belőle. Próbáltál párásítani? Vagy attól sem lett jobb a köhögés? Próbáld másik orvoshoz vinni,ha így álltak hozzá! A védőnővel vagy a gyerekorvosotokkal nem beszéltél?
2018. febr. 22. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Előző vagyok.Még annyit,hogy én nem hinném,hogy hasmenése van/volt. Nem okoskodni akarok,csak a saját tapasztalatomat írom le. Az én kisfiam 6 hetesen minden evés után kakilt,és sírt,mert pocakfájós volt. És bizony még 2-3 hónaposan is előfordult,hogy kifolyt a kaki a pelenkából. Azóta sűrűbb valamivel a széklete,amióta pótlásként tápszert is kell neki adnom. Csak azért írom ezt,hogy számodra ne legyen megtévesztő,amit a pelusban látsz. Ilyen pici babánál a széklet színe is árulkodó lehet.
2018. febr. 22. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!