Van itt olyan, akinek a babája hipotón volt, mégis csatos/félcsatos hordozót használt még ülni nem tudó baba esetében is? Mi lett a következmény?

Figyelt kérdés

#csat #hipotón #félcsatos hordozó
2018. ápr. 9. 13:42
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Nem esik össze rongybabaként, az biztos! Inkább feszíti, eltartja magát kifelé.
2018. ápr. 10. 09:59
 12/16 anonim ***** válasza:

Nem hipertónnak mondta? Csak pár betű különbség, de ez már feszes. Attól, hogy nem bírja forgatni a fejét, nem lesz hipotón. Pont hogy lehet a feszesség miatt is.


Hipotón babáknak nem fáj a mozgatás. Pont azért kell rájuk jobban ügyelni, mert könnyen kimozdulnak az ízületeik, nem elég az izomerejük, könnyen sérülnek, ezért nem valók csatosba, se hibridbe. Kifolynak belőle, nem tartják magukat, az eszköz pedig nem támaszt megfelelően.


A feszes gyereknek pedig azért nem jó a hordozás, mert a megfelelő tartás fáj nekik. Előbb ki kell masszírozni és utána lehet.

Nem a kendőt kell húzogatni, hanem megvárni, míg gyógytornász azt nem mondja, igen, elmúlt a feszesség.

Egyébként feszes babákkal sokkal egyszerűbb, mert nem követel együttműködést tőlük a kezelés.


Hipotónt pedig nem elég csak masszírozni. A gyereknek saját erőből kell dolgozni.

2018. ápr. 10. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Nahát. Ez nagyon érdekes az utolsó kommentben! De igen, képzeld, úgy emlékszem, hipertónt mondott a dévényes, de amikor mondtam egy anyukának, azt mondta, azt félrehallottam, az magas vérnyomás, a hipotón a jó szó. Na tessék. Viszont akkor nem szabad egyáltalán hordozni??? Nem tesz jót neki? Lehetséges ez? Hétfőn viszem tornára, rákérdezek, eddig nem mondtak ilyet. Köszi nagyon a segítséget.
2018. ápr. 10. 20:03
 14/16 anonim ***** válasza:
Voltatok fejlődésneurológián? Én oda vinném először, megvizsgálják és minden kérdésedet meg fognak válaszolni. Utána jöhet a gyógytornász, vagy amit az ORVOS javasol.
2018. ápr. 12. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
Voltunk a Szent Margitban fejl.neurologian. Még akkor, amikor szopási nehezsegei voltak ugyanezen okbol kifolyolag. Meg mar akkor eszrevettem hogy eltartotta magát tőlem, sose nézett rám a karomban, feszitette a karjat stb. Egy idosebb orvos volt benn, aki kvazi kinevetett, hogy szopasi problemaval mentem hozza. "Ide arcidegbénulással jönnek, meg koraszülöttek"-mondta. Megultrahangozta a fejét, azt mondta, minden rendben, s amikor kérdeztem, hogy mért tartja el magát tolem stb, az volt a valasz, hogy majd kinovi amikor kuszni kezd. Na ennyit az állami intezetek egeszsegugyi megoldasairol.. Aztan elvittem devenyeshez, es 3 alkalommal rendbe tette a problemat, ő mondta, hogy az izomtonusa kevert stb. Es valoban, most a 4. havi statuszvizsgalatnal a gyerekorvos valoban aggodni kezdett mert egy csomo mindent még nem tud csinalni,ő is mondta, hogy tornáztassam... Ennyit a fejlődésneurológiáról...
2018. ápr. 13. 09:43
 16/16 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk csak jó tapasztalatunk van az állami orvosokkal, azt leszámítva hogy a kezelésekre hosszú a várólista, de a diagnosztizálás jó. Kisfiamat pont egy magán Dévényes kezelte félre.
2018. ápr. 13. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!