Van itt olyan, akinek a babája hipotón volt, mégis csatos/félcsatos hordozót használt még ülni nem tudó baba esetében is? Mi lett a következmény?

Figyelt kérdés

#csat #hipotón #félcsatos hordozó
2018. ápr. 9. 13:42
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem, nem használtam, mert volt annyi eszem, hogy hallgassak a gyógytornászunkra, aki egyben hordozási tanácsadó is.

1 évesen tanult meg ülni, de még akkor sem kaptunk "engedélyt" rá, mivel csatos totyogástól ajánlott, így csak 1,5 évesen került Ringa Fubában a hátamra.

2018. ápr. 9. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
És félcsatos/hibrid árthat neki?
2018. ápr. 9. 14:04
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj, egy olyan hordozóeszköz, ami nem pontról pontra támaszt (és ezt egyedül csak és kizárólag a kendő tudja), mindig visszaterhel a gyerekre is, ezért bizonyos mozgásfejlődési állomás előtt csak kompromisszumos eszköz lehet, mert nem elég erős hozzá a kicsi.


Egészséges izomzatú gyereknél egy ilyen kompromisszumos döntés kisebb eséllyel okoz bármit is.

Én hipotónnal nem kockáztattam.

Amíg nem tanult meg ülni még etetőszékbe se rakta, de még babakocsiban is (majdnem) teljesen fektetve utazott, hogy ne húzza reflexből fel magát, mert neki az is ártott volna.

2018. ápr. 9. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Nagyon remélem, hogy erre senki se tud választ adni, mert senki se próbálta.

A gyereked egészségéről van szó!

2018. ápr. 9. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
81%

Kénytelen vagyok bemásolni a privátodat:


"Köszi a választ. De szerinted egy félcsatos kendő sem támaszt pontról pontra??"


Meg a másik kérdésedet:


https://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__babak..

Ahol szintén nem fogtad fel a válaszokat.


Tudod mit, tedd bele, nyomorítsd meg! A te gyereked.

2018. ápr. 9. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Volt csatos (elvileg újszülött kortól használható) hordozónk.

Összesen 2x használtuk, egészen kicsiként, mert a lányom nagy súlyú volt, nehezen bírtam el. (3 hónapos körül volt akkor). El is adtam a hordozót.

A hipotónia később derült ki, de a fenti okok miatt én csak babakocsiban toltam.

2018. ápr. 9. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Kedves 5-ös. Talán el tudod képzelni, hogy oka van a kérdésemnek,és nem az, hogy szeretném megbetegíteni a babámat vagy lustaságból nem kötögetek. A szülés után már itthon várt a kendő. Csak arra nem számítottam, hogy a baba üvölteni fog benne. Hát persze, mert hipotón, és fáj neki. Csináltam mindenféleképp, táncolva, sokat vagy kegeset mozgatva, 10 percig sírva hagyva, hátha megszokja, elterelve a figyelmét, aztán egész lazán kötve, hogy én tartottam a babát, mondván, hogy a napok során majd mindig pár centivel észrevétlenül szorosabbra kötöm stb. Eredmény: NULLA. Persze ezt te nem tudod elképzelni, mert valószínűleg csak arról hallottál, amiről régen én is, hogy minden baba boldog benne, ringatás, magzati póz, kötődés stb. Lehet, hogy a másik linken a kérdésemre adott válaszoknál elkerülte a figyelmed az a válasz, miszerint egy anyukának 1,5 évbe telt, hogy most már nagyjából elvan a kendőben a gyereke. Valószínűleg ez attól is függ, mennyire feszes a baba, ill.melyik testrészei.

Az én babámnak pl. a felső teste és nyaka az, ami hihetetlenül kötött. A csípője kevésbé. A terpesz ezért nem olyan fájdalmas neki, és ezt még el-elfogadja, csak épp magától nem teszi terpeszbe. Ezért kendő helyett eddig hónapokon át "hordoztam" egyszerűen a kezemben. És mivel hanyattfeküdni utál a hipotón és üvölt, így nem bölcsőtartásban, hanem vállon. És hát elképzelheted, mennyire egészséges neki nyújtott lábakkal, valószínűleg a popsiját terhelve úgy lenni a karomban, hogy folyton eltartja magát a mellkasomtól. Mivel hónapok teltek el, és a kendőben nem változott a helyzet, valamit tennem kell, hogy ne így legyen. A Hordozóházban esküdni mernek a hibrid hordozókra. De persze ott van bennem az aggodalom a kisbabámért, hogy mi van, ha mégis árt. Eddig egy hibridet kölcsönöztem, és úgy tűnik, az üvöltés alábbhagyott benne, legalábbis a hátamon, mert ott a sok látvány eltereli a figyelmét a feszüléséről. Egy hétig hordtam benne, és ha most felveszem a karomba a babát, már jobban terpeszel, és jobban odabújik a mellkasomra, és ezt ennek a hatásának tudom be. (Pedig két-három hónapja terpeszpelenkázunk, az semmit se ért ehhez képest.) Az a gondolat van bennem, hogy akár kendőzés előtt ez lehetne a szoktatási átmenet, (mert a kendőnek most már a látványától is sír ). Hát ez a háttere a kérdésemnek.

Arra viszont nem kaptam érdemi választ, hogy miért olyan lehetetlen olyan félcsatos/hibrid hordozót találni, amiben megvalósul a gerincének helyes tartása. Tehát felfogtam a válaszokat, 5-ös, dehát nemcsak a tiéd létezik, és épp a válaszok között volt, aki ajánlott hibridet. Ezért kérdeztem külön üzenetben a te véleményed. Köszönöm a kedves segítséged...

2018. ápr. 10. 07:33
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

A két válaszoló egy és ugyanaz. Lányom felső végtag hipotón és mellé a csípője feszes volt. Nem bírta a kendőt igen és döntöttem: NEM HORDOZTAM (1,5 éves koráig)!

Mert minden más ártott volna neki az állapota miatt (addig).

2018. ápr. 10. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Kérdező, most feszes vagy hipotón a gyereked?

A leírásodban semmi nem utal izomgyengeségre, csak és kizárólag a spasztikusságra.

Melyik a fő tünet?

A hipotón baba olyan, mint egy rongybaba, nem feszíti el magát, nem tartja el, hanem esik össze. Hipotónnak is lehet kötött pl. a csípője, mint az előző válaszolónál, de nem testszerte.

2018. ápr. 10. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Hipotónnak mondta a dévényes, illetve helyesebben az egész testét "kevertnek", ami nem tudom, mi, én a feszességet érzem, tapasztalom nagyon, amiket leírtam. De pl. 4 hónaposan nem tudja fejét hason fordítgatni, ökölben tud nagyon kezdetleges módon picit könyökölni ha azt annak lehet nevezni stb. Gondolom, ezek a lazasághoz tartoznak? Nem tudom. Hát ilyenek vannak. Illetve az is érdekes hogy nem egyforma a két oldal. Pl. bal karját hihetetlenül feszíti, jobbat nem stb.
2018. ápr. 10. 09:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!