Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Van itt anyuka akinek egy...

Van itt anyuka akinek egy vesével született a babája?

Figyelt kérdés
Mikor derült ki és mit csináltak vele? Műtét vagy kivizsgálások, stb. Mennyit volt kórházban,ha volt ez miatt? Köszönöm a válaszokat
2018. ápr. 28. 19:28
 1/5 A kérdező kommentje:
Privátban is írhattok
2018. ápr. 28. 19:30
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem nekem született, hanem én születtem egy vesével. Bár ez már 29 éve volt, de édesanyám minden vizsgálatra tisztességesen járt, születésem után hazaadtak, hogy minden ok, de 3 nap múlva visszavittek, mert semmi nem maradt meg bennem, csak ettem, az egészet kihánytam és aludtam. Ekkor derült ki, hogy egy vesém van, dugig volt a vizeletem baktériummal, 3 egész napos infúziókúra után lettem jobban. Azután nagyon sűrű kontroll, majd fél évente, végül évente. A születésem utáni gázos napokat leszámítva soha, semmilyen bajom nem volt miatta, felfázva sem voltam soha - egészen az első gyerekünkig. Vele 32 hetesen a vesém nem nagyon akarta tolerálni a terhet, akkor is volt egy pár zúzós nap, de sikeresen túléltük, és a második babámnál már semmi baj nem volt. (bár lehet itt sem a vese volt a "hibás", hanem a fiam feküdt rosszul és ezért "omlott össze" a veseműködés)

Egy vesével is teljes értékű életet tud élni az ember, ne aggódj. Csak egy kis plusz odafigyelés szükséges.

2018. ápr. 28. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Mennyire biztos nálatok az 1 vese?


A kisebbik lányomnak a 18. heti ultrahangon nem találta a szonográfus a jobb veséjét. 3 hetente kellett kontrollra mennem, nagyon alaposan kereste mindig, de semmi jele nem volt és a 36. héten mégis előkerült.


Drukkolok, hogy rendben legyen nálatok is. Egyébként amíg izgultunk, kb. 10 ismerősről derült ki, hogy van a családjában 1 vesével élő és kutya baja.

2018. ápr. 28. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
3# irtam privit
2018. ápr. 28. 20:16
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
2 és fél éves a kisfiam, neki születése után kellett az egyik vesét eltávolítani, mert még magzati korban leállt.
2018. ápr. 29. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!