Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Szteroidos orrspray vagy...

Szteroidos orrspray vagy mandulamütét? Pro és kontra.

Figyelt kérdés
Hosszantartó szteroidos orrspray használata helyett inkább mandulamütét. Pro és kontra véleményekre lennék kíváncsi. Meghozza a mütét mindig a várt eredményt?
2018. ápr. 29. 10:29
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

A szteroidos orrsprayt nem mertem használni, mert himlőjárvány közepén írták ki. A betegtájékoztató szerint, ha csak a közelében is megfordul bárki aki himlős, rögtön kórházba kell menni. Ki tudja mit okoz, de nem akartam kipróbálni.

Orrmandula műtét volt. Azóta sokkal kevesebbet beteg és nincsenek szövődmények, mint korábban. Fülgyulladása sem volt azóta.

2018. ápr. 29. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Szteroidot nem használnék hosszú távon. Az orrmandula műtét elvileg használ, gyakorlatilag viszont visszanohet.
2018. ápr. 29. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy válaszoltatok! Folyamatosan kellene használni, két hónap után kontrollra visszamenni. A doktornő szerint a műtét sem használ mindenkinél és akkor úgyis kellene szteroidos spray. Ő a műtétet csak akkor javasolná, ha két hónap múlva is megmaradnának a panaszok. A műtétről viszont csak jót szoktam hallani más szülőktől.
2018. ápr. 29. 11:37
 4/13 anonim ***** válasza:
Kb 80% esély van rá, hogy orrspray nélkül is jobban lesz júni-júli környékére, mivel akkor már nem jellemző a takonykór(bocsi) De ez nem jelenti azt, hogy szeptemberben nem kezdődik újra.
2018. ápr. 29. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Pontosan erről van szó. Tavasszal-nyáron semmi probléma nincsen, ezért is lehetne most megműteni. Ősszel-télen viszont folyamatosan szövődménye lesz egy egyszerű vírusos náthából, hörgőgyulladás és fülgyulladás. A hörgőgyulladásra is szteroidos sprayt kap mindig, már pár éve. Ennek az egésznek szeretnék már véget vetni.
2018. ápr. 29. 11:56
 6/13 anonim ***** válasza:
Mekkora gyerekrol van szó? 6 éves kor felett joval ritkább a felső légúti megbetegedes
2018. ápr. 29. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Nem sokára 6 éves lesz. Viszont gyerekkoromban én is állandóan náthás voltam az iskolában és orrcseppen éltem. Az orrmandulámat iskolás korban vették ki, mert nekem állandóan tüdőgyulladásom volt és folyton el volt dugulva az orrom. De ez nagyon régen volt, annak idején más volt a gyerekek gyógykezelése is. Nem voltunk szegények, csak a náthám mindig átment tüdőgyulladásba. Biztos ez is amolyan alkati dolog.
2018. ápr. 29. 12:17
 8/13 anonim ***** válasza:

Egyik sem! A hörgőgyulladással sürgősen pulmonológiára vidd el! Ha nem kezelik, hosszú távon érstd idősebb korában a tüdejének a légzőfelület csökkenéséhez vezethet a sok hörgőgyulladás. Fél évig elleneztem a kezelést, bár ne tettem volna. Konkrétan az egyik hörgőgyulladásnál majdnem megfulladt a gyerekem. Amióta szteroidot kap a tüdejére naponta kétszer, semmi baja. Vagyis a fülére rámegy a nátha sűrűn, be kellene csövezni, egyenlôre ezt sem szeretném, elviszem másik fül orr gégészhez. A szteroidos orrsprayt egyébként 6 év alatt nagyon maximum egy hétig lehet, aztán szünet. Nekem fülészeten azt mondták fújjam 3 hétig, aztán 2 gyerekorvos is mondta, hogy nem szabad.

Az én gyerekemnek is kivették az orrmanduláját, nem oldotta meg sem a tüdő, sem a fül problémáját, rá 2 hónapra lett 3x egymás után hőrgőgyulladása, amivel a másodiknál kapott kórházban vénásan szteroidot.

Most folyamatosan kap antihisztamint is, bár elvileg nincs allergiája, legalábbis a vérteszt nem mutatta ki. Ha időben elkapom a náthát amtibiotikumos orrcseppel, akkor a füle megússza. Ezen kívül ugye állandó az asztma gyógyszer (szteroid), de a doktornő azt mondta, ha időben kezelve van, akkor nagy eséllyel ki fogja nőni pár év alatt. Ezt a náthából való hörgőgyulladást asztmaként kezelik, az asztma előfutára. Asthma bronchiale, olvass utána.

2018. ápr. 29. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Utolsó voltam, még annyit tennék hozzá, hogy nektek épp lehet segít az orrmandula műtét, de pulmonológiára ettől függetlenül elvinném.
2018. ápr. 29. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó, köszönöm, hogy írtál! Látta már pulmonológus, ő a fül-orr-gégészt javasolta, hogy javasolt-e orrmandulaműtét. Végzett légzésvizsgálatot is, semmi gond nem volt vele, pedig akkor is bronchitissel vittem oda, mert már megjártam előtte vele a gyerekorvost, a fül-orr gégészt és nem akartam kezdeni előlről. Nem szokott befulladni, még az elején mondta a gyerekorvos, hogy lehet belőle asztma, ha nincs kikezelve. Ventolint kell használni, mindig azt ír fel, a fül-orr gégész pedig egy szteroidos orrsrayt. Ekkor lettem egy kicsit ideg, mert műtéttel meg szoktak oldódni a problémák. Ugyanilyen panasszal egy ismerős kisfiúnak is kivették a manduláját és azóta csak egyszer volt beteg, pedig azelőtt mindig. Hamarosan iskolába megy a gyerekem, nem mindegy, hogy hányszor hiányzik. Nem szokott fulladni, csak erősen köhög és horkol, rámegy a fülére és egyszer volt már tüdőgyulladása is. A füle gyakorlatilag folyamatosan savas (az egyik) az őszi-téli időszakban, én örültem volna, ha leengedik azzal a kis tubussal, amit te nem szeretnél nálatok. Halláskárosodása lehet a sok gyulladástól.
2018. ápr. 29. 14:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!