Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Torokfájásra antibiotikum?

Torokfájásra antibiotikum?

Figyelt kérdés

A doki mindig felírja. Fájdalomcsillapító,gyulladásgátló meg nuku...Most én kérjem?? Ciki lenne..

Mondtam,hogy ne írjon már antibiotikumot,ha lehet,mert most kezeltem ki egy 2 hónapig tartó hasmenésből a gyereket

Előtte 1 hétig kórházban voltunk hányás hasmenés miatt.

Ha antibiotikumot szed a lányom,durván megy a hasa. Többfélét próbáltunk,probiotikumot is kap,de hiába.


A torokgyulladást nem vírus okozza? A doki ezt miért nem tudja? Még csak 2 éves a lányom,de már számtalanszor írt neki. :((


2018. máj. 17. 12:29
 1/8 anonim ***** válasza:
Egy bakteriális felülfertőződés miatt írhat antibét.
2018. máj. 17. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
45%
Magyarorszahhon mindenre antibiotikumot ad az orvosok 90%a, teljesen feleslegesen. Nyugaton meg paracetamol vagy ibuprofen, hurut oldo vagy kopteto a drogeriabol es pihenes. Itt nem is szoktak a gyereket ilyen miatt orvoshoz vinni....
2018. máj. 17. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nem fertőződött felül egyelőre. Csak azért vittem le,hogy hallgassa meg a hátát/mellkasát,mert nagyon rondán köhögött és 39.5 volt a láza másfél napig.
2018. máj. 17. 14:42
 4/8 A kérdező kommentje:
Az a baj,hogy én tudom,hogy felesleges most az antibiotikum,de nem bírálhatom felül a dokit...
2018. máj. 17. 14:43
 5/8 anonim ***** válasza:

Szerencsére 5 éves fiam eddig kb 3 alkalommal kapott antibiotikumot.

Pedig kellett már szemcsepp, rendszeresen fülcsepp, torokra valami, köhögésre... stb.


Nekem a Tantum verdét javasolta a doktornő, ezzel fújom be a torkát, amikor fáj.


(Nekünk szerencsénk van, SOHA nem ír antibiotikumot elsőre, mindig anélkül próbálja megoldani. Ha nem javul, csak akkor ír. De ez nagyon ritka.)

2018. máj. 17. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Akkor ne add be neki az antibiotikumot, hanem használd a fentebb említett torokfertőtlenítőt, meg kúrálgasd, hátha túljut rajta. Vagy vidd el egy másik gyerekorvoshoz is, blöfföld azt, hogy a ti dokitok szabin van, ezért szeretnéd mással megvizsgáltatni (ne áruld el az antibét, mert a dokik sokszor összezárnak). Ha elviszed esetleg máshoz, majd írd meg, mit mondott!

Egyébként mi bíráltuk már felül doki döntését. Anyóséknál voltunk, a fiunk szarul lett, elvittük az ottani orvoshoz, aki csípőből adta az antibiotikumot.

Még aznap hazajöttünk, másnap elvittem a fiunkat a mi saját gyerekorvosunkhoz, aki helyeselt, hogy nem adtam be, nem kellett antibiotikum. A mi gyerekorvosunk is próbálja elkerülni a gyógyszeres kezelést.

2018. máj. 17. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Ki se váltottam.
2018. máj. 17. 16:58
 8/8 anonim ***** válasza:
Adj másik probiotikumot ha legközelebb antib kell neki. Lányomnak adtam a protexint, semmit nem ért, mire rájöttem hogy váltani kell. Biogaia neki bevált. Sajnos ő is nagyon sokszor kap antib-t, de ő asztmás is, az asztmásoknak előbb felírják. A mi dokink szerint ha 2-3 napig 38,5 felett van a láza akkor az bakteriális, arra kell. Az én lányom magas lázas ha beteg, sajnos kb 2 kezemen nem tudom megszámolni hányszor kapott. Most 4 éves. Én a helyedben csak úgy nem bírálnám felül az orvost, vidd el máshova magánba.
2018. máj. 17. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!