Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Asztmás gyerekek szülei, mire...

Asztmás gyerekek szülei, mire számithatok?

Figyelt kérdés
A város legjobb orvosa szerint valoszinuleg ez a gond nálunk. Hétfőn vinnem kell tudogondozóba, ilyenkor befektetnek vagy ambulánsak a vizsgálatok? Ha bebizonyosodik h asztma, mik a kilátások, gyakori betegeskedés, bölcsibe járhat majd? Mire kell figyelni? Tenyleg minden érdekel a témáról, a doki szinte 100%ra mondta.
2018. aug. 2. 12:28
 1/4 anonim ***** válasza:

Semmi extra, fog kapni állandóra gyógyszert, szteroid, be kell neki fújni. Pár hónap alatt hatni fog, a náthákat simán át fogja vészelni, nem fog rámenni a tüdejére (hörgőire) - gondolom emiatt mondta az orvosotok. A vizsgálat ambuláms, téged fognak kikérdezni, őt meghallgatják. De számíts elsőre 1-1,5 órára. Aztám havonta kell járni, később 3 havonta. Mire kisiskolás lesz, jó eséllyel elnövi, a gyógyszert is elhagyhatja. De sajnos később visszatérhet, nincs rá garancia.

Ha szerencsétek van, nincs az asztma mellett allergia pl. poratka, étel. De ha van, akkor is ugyanezt a szteroidot fogja kapni.

Én először elleneztem nagyon, másik oevost kerestem aki a napi 2 helyett 2 naponta 1 befújást ajánlott, ezzel kibékültem. Az lett a vége, hogy 3 hónap után úgy befulladt, ventolin nem használt, hogy délután azért nem mentőt hívtam, mert úgy voltam vele, kisvárosban lakunk, én előbb beérek a gyerekkel a kórházba. A kocsiban már nem is válaszolt amit kérdeztem.. azóta szigorúan betartom a korábbi orvos utasításait, semmi baja (kop-kop) a tüdejének.

2018. aug. 2. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Hamarabb elküldtem.

Szóval bölcsibe járhat, bár mi fél évet halasztottunk emiatt az ovival, nem lesz betegesebb, mint a többi gyerek.

2018. aug. 2. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Mi az amin változtatni kellett az otthonotokban? 0 legyen a türéshatár a por tekintetében, vagy igy is azulsege van az immunrendszernek minimalis porra?(ertsd jol kerlek, nem kosz van nalunk hanem atlag tisztasag)

hipoallergen kell mindenbol? levegotisztitot vettetek?

es jol tudom h fel tud irni olcson a pulmonologus inhalatort? (nem vagyunk szegények, de jól jönne ha nem kellene 20 ezerért megvenni)

most a moshato falfesteket nezem meg az hasznos?

bocsi lehet ugytunik h tulporogtem az egeszet, de az orvos szerint szinte 100% hogy az, mondjuk meg ez a jobbik eset neki, mert egy honapja hanyasig kohogi magat, azt hittem nagyobb a baj mondjuk daganat vagy ilyesmi. (100szor elvittem orvoshoz ekozben persze)

es miert hagytatok ki evet az ovibol? mert ha fontos termeszetesen mi is kivesszuk.

2018. aug. 2. 13:36
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia!


Nagyon sok minden függ attól, hogy mire allergiás a kicsid. Az allergéntől függően kell utánanézni, hogy a konkrét esetben mi a teendő. Házipor esetén pl. nem az a legfontosabb, hogy minden látható felület maximálisan tiszta legyen. A házipor egy különleges porfajta, ami az ember bőréről potyog le teljesen természetes módon, majd ebben elszaporodnak a háziporatkák és ők csinálják a bajt. Legnagyobb számban az ágyban vannak jelen, tehát ott a legfontosabb alaposan takarítani, kiporszívózni, 60 fokon kimosni, amit lehet, lefagyasztani, amit nem, és esetleg atkairtót is lehet használni stb. Továbbá az ágytól minél távolabb érdemes fésülködni, mert akkor is egy csomó atkakaja kipotyog a hajból. De ha pollenekre allergiás, akkor nyilván nincs értelme az atkairtásnak, fagyasztásnak, porszívózni persze akkor is jó, de mosni elég 40 fokon stb.


Az asztmagyógyszerekre van állami támogatás (90%, tehát csak 10%-ot kell kifizetned), az allergiagyógyszerekre sajnos nincs. Nekem a havi gyógyszer allergiaszezonon kívül így kb. 300 Ft-ra jön ki. De kisgyerekeknek lehet, hogy drágább. Mindenképp érdemes a belélegezhető gyógyszert választani a szájon át szedendővel szemben, mert sokkal kevesebb a mellékhatása. Kicsi gyerek is be tudja ezeket lélegezni egy úgynevezett babyhaler készüléken keresztül - ami nem tudom, mennyi, de csak 1x kell megvenni.

2018. okt. 24. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!