Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Anyukák! Munkahelyetek mennyir...

Anyukák! Munkahelyetek mennyire tűri ha betegszabin vagytok a gyerekek miatt?

Figyelt kérdés
2018. jan. 30. 10:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
76%

Nem betegszabi, hanem táppénz. De szerencsére nagyon gyerekbarát a munkahelyem, nem probléma, ha a gyerek beteg. (Pénzügyi ügyintéző vagyok egy kis cégnél).

Sok kisgyerekes kollégám van, így nem vagyok egyedi eset.


Amúgy ha már nagyon sokat beteg a gyerek, akkor kérjük anyósom segítségét (130 km-re lakik, szóval mindennaposan nem tud besegíteni)

2018. jan. 30. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Nagy cég, nem okoz gondot, ha egy ember hiányzik. Nem örülnek neki, de nem fognak miatta kirúgni. Elég sok végkielégítést kéne már fizetniük, azt meg nem szeretnék.

Igyekszünk megoldani, hogy a férjem is néha otthon legyen, de az ő hiánya már fennakadást okoz a cégüknél. Igaz, őt se fogják kirúgni, de nem kockaztatunk. Ilyen munkát nehezen találna, én viszont pár nap alatt tudnék váltani, ha kell. Nagymama van, de nem igazán lehet rá számítani. Csak akkor szólunk neki, ha tényleg nincs más lehetőség.

2018. jan. 30. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
75%
közepes családi vállalkozás, múlt héten hirtelen kórházba kerültünk a kislányommal, a férjem ugyan itt dolgozik, így egyszerre nem mentünk, semmi probléma nem volt, pedig a férjemnek határidős munkája volt, lemondták, ameddig gondoljuk nyugodtan legyünk itthon, a férjem hétfőn ment, de én még a héten itthon leszek, az előbb érdeklődött a főnököm és biztosított hogy csak pihenjünk, úgy hogy mondhatom hogy családbarát munkahely.
2018. jan. 30. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Mennyit hiányzott szeptember óta a gyereketek? Mennyit kellett vele otthon maradnotok?
2018. jan. 30. 12:16
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk nem okoz gondot, nagy cégnél dolgozom, és arra is van lehetőség, hogy otthonról dolgozzak, amikor már jobban van a fiam, de még itthon kell lennie. Van, hogy ilyenkor átjönnek a nagyszülők, és velük játszik, én tudok dolgozni, de ott vagyok, ha kellek.


Ezen kívül mi szinte mindig megosztjuk a táppénzt a férjemmel - így egy hetes betegség 2 nap az egyik munkahelyen, 3 nap a másikon - teljesen más, mintha egyikünk egész hétre kiesne. Egyébként ennek a gyerekorvos nem szokott örülni, pedig szerintem teljesen normális, hogy osztozunk, biztos más is csinál ilyet. Csak hát 2 papírt kell kinyomtatni az egy helyett :)


Amúgy eleve nem sokat van itthon a fiam, 3 éves lassan, szeptember óta összesen 7 napot volt itthon.

2018. jan. 30. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Hát,mindketten munkahelyet váltottunk már,mert annyira sokat volt beteg a gyerek.1,5 éves kora óta jár családi napközibe,most 3 évesen szeptemberben kezdte az ovit.

Iszonyat sokat volt beteg, gyakorlatilag kéthetente.

Ezért is kellett munkahelyet váltani,nem tűrték(el is hiszem)

Most teljesen felváltva dolgozunk,én egyik nap hajnaltól éjszakáig,másik nap a párom és mi így tudjuk megoldani.

Már nyáron nem volt olyan sokat beteg,mint eddig,de szeptembertől ismét 2-3 hetente 2 hetet itthon van felváltva velünk.

Segítségünk kevés van és ritkán,őszintén, nagyon nehéz párkapcsolat szempontból.

2018. jan. 30. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
3 éves, 2 hetente beteg kb. Szörnyű, de tényleg. Felválltva a férjemmel vagyunk táppénzen, én kicsit többet, de kezdenek a munkahelyen besokallni. Sajnos jogosan.
2018. jan. 30. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
2 gyerek van, 8 a nagyobb, 2,5 a kisebb, ő szeptember óta bölcsis. A múlthéten a nagyobb volt beteg, vele 2 napot apa, 2t a nagyi volt itthon. A kicsi 2x hiányzott egy-egy hetet, ekkor felváltva voltunk, és egyszer hiányzott 2 napot, ekkor én voltam vele itthon. Jól tolerálják, egyikünk mhelyén sincs ebből gond.
2018. jan. 30. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

És hogy lehet új munkahelyet keresni így? Az új munkahelyen általában 3 hónap próbaidő van, amikor főleg nem illik heteket hiányozni.

Én kb 9 napot voltam táppénzen szeptember óta és most még 3-t (plusz rendes szabin is voltam), és most tök kiakadt a főnököm h túl sokat hiányzok, kb sértésnek veszi és úgy veszi mintha csak azért hiányoznék mert nem lenne kedvem dolgozni vagy csak hogy őt bosszantsam, nem érti hogy betegek a gyerekek és azért maradok otthon.

Pedig tényleg idén még nem is voltak sokat betegek.

2018. jan. 31. 09:27
 10/11 anonim ***** válasza:
Nekem egyik munkahelyemen sem tolerálták. 5 éves korától már kicsit könnyebb mert nem annyit beteg,engem sajnos küldtek már el mert sokat volt beteg.A férjemnek jó helye,jó fizetése van,így azt nem kockáztatjuk,egyszer volt táppénzen,mikor én próbaidős voltam.Én megyek ha kell,meg egy-egy napokat próbálunk nagyszülőkkel kihúzni.
2018. jan. 31. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!