Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » A Laevolac szirup másnál is...

A Laevolac szirup másnál is okozott haspuffadást?

Figyelt kérdés
Székrekedésre ajánlotta az orvos a babámnak, miután a BioGaia csődött mondott, de egyáltalán nem kakilt ettől sem, viszont pukizott egész nap. Gyerekorvosi javallatra a nővérei is ezt kapták, amikor fájt a pocakjuk, de velük is ugyanaz történt, rettenetes felpuffadtak és csak még jobban kínlódtak. A héten nekem is székrekedésem volt, kipróbáltam, gondoltam egy felnőtt annyira nem érzékeny, de tévedtem, nagyon fájt tőle a hasam és iszonyatosan felpuffasztott engem is. Azt mondta a gyerekorvos, hogy biztos mindannyian laktózérzékenyek vagyunk, de rengeteg tejterméket fogyasztok és soha nem okozott még csak enyhe puffadást sem és a nagyokkal is ez a helyzet, őket sem bántja a tej, de még a kakaó sem. Ahogy olvastam, mindenki áradozik róla. Nem értem, akkor nálunk miért nem használ semmi a glicerines kúpon kívül, bár szerencsére a nagyoknak csak kétszer volt székrekedésük az évek alatt, de a pici hajlamos rá.

2018. aug. 31. 14:23
 1/2 anonim ***** válasza:

Pont azért nem adtam, mert a betegtájékoztató alapján annyira azért nem ritka panasz a puffadás. 10-ből több, mint 1 esetben. Elvileg csak a kezelés elején fordul elő, utána elmúlik, ezt nem tudom.


Laktulóz van benne, köze nincs a laktózhoz.

2018. aug. 31. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
A laktulózt amúgy a vékonybél enzimek nem tudják lebontani, ezért okoz puffadást, mert a vastagbélben történik a lebontása, ez nem kóros!
2018. aug. 31. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!