Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Amióta terhes vagyok, állandós...

Amióta terhes vagyok, állandósult székrekedésem van. Odafigyelek a rostos étkezésre, rengeteg folyadékra, olívaolaj, zabpehely, lenmag. Mégis heti szinten kimarad, és csak kúppal, vagy beöntéssel sikerül. Laevolac szirup sem segít. Kinek, mi vált be?

Figyelt kérdés

2015. máj. 23. 21:53
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Kefír-joghurt belekevert korpával, cékla.
2015. máj. 23. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Reggel éhgyomorra egy pofár langyos víz, közben sétálgass, körözz a hasadon a leszálló ág irányában.
2015. máj. 23. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
5-7 darab aszalt szilva minden nap.
2015. máj. 24. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
A vas okozhat székrekedést. Nem lehet, hogy az az oka?
2015. máj. 24. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Nekem semmi nem vált be. Voltak könnyebb és nehezebb napok. Amikor már nagyon nem bírtam, ittam egy tejeskávét (sosem kávéztam, terhesség előtt sem).


A 36. hét óta málnalevélteát iszom. Na, ez segít. Csak ezt nem szabad a 36. hét előtt inni.

2015. máj. 24. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekem semmi az égvilágon.. mindent kipróbáltam. Tényleg..

aztán a természetgyógy ismerősöm ajánlott az útifű maghéjat, és az elsö adag bevételd utáni napon tökéletes székletem lett. Azóta is szedem, és minden másnap tudok rendesen wécézni.

Gyógynövényboltba lehet kapni, orvos is engedi.

Amíg erre a módszerre nem találtam rá, addig 4-6 naponta volt székletem, mondanom ssm kell hogy megszültem jóformán.

Úgyhogy fel a fejjel és próbáld ki!

2015. máj. 24. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Vasat még nem kell szednem, 13 hetes vagyok.

Már terhességem előtt is hajlamos voltam székrekedésre, de most valami szörnyű :( Ha nem teszek valamit, kúp, beöntés, hashajtó, akkor nem is tudok :( Már teljesen el vagyok keseredve. Minden tanácsot megfogadok, bevetek, de nem oldja meg :(( Köszönöm a sok segítséget! Ha van esetleg még valakinek olyasmi hashajtó ötlete mint a Laevolac szirup és terhesen is segít, szívesen fogadnám!

2015. máj. 24. 11:54
 8/14 Picsusz ***** válasza:
Nekem is van ilyen problémám.Terhesség előtt nem volt.Na de azóta 2-3 naponta tudok wc-re menni,és nem kellemes.Félek,nehogy aranyerem legyen majd ettől.Vagy nehezen megyek wc-re,vagy hirtelen hasmenésem lesz,mert már mindent összeiszok-eszek,hogy menni kelljen.1x.raktam fel kúpot,de nem akarom többször,a hozzászokás végett.Pedig még mostanában gyümölcsöt is eszem,de az sem segít,se a tejeskávé.Ez így marad végig?12hkm
2015. máj. 24. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

En 36 hetes vagyok, ami nekem bevalt az aszalt szilva es ittam ra tejet. Ezt este lefekves elott, es masnapra igy hatott.

Igaz mar undorodom az aszaltszilvatol.

2015. máj. 24. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Ha a rengeteg rost, folyadék és szirup nem vallt be akkor keress orvost szerintem, nyilván kellemetlen lenne igy a végéig.

Mennyi az a sok folyadék? Mozogsz is eleget? Vannak ételek amiket kerülni sem árt de őszintén szólva nem tudom melyek ezek.

2015. máj. 24. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!