Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Anyukák, van akinek a gyereke...

Anyukák, van akinek a gyereke sok antibiotikumot kapott mår?

Figyelt kérdés

3,5 ėves kislányom születése ôta rengeteg antibiotikumot kapott. Az egyik fő ok, hogy gyakori hugyúti fertőzései vannak , ami miatt muszály. Most hogy bekerült az oviba , jöttek a felsőlégúti fertőzések.

Nagyon fėlek, hogy teljesen tönkremegy a gyerek ettől a sok gyôgyszertől.

Nektek mit mond ezzel kapcsolatban az orvos?

Köszönöm a vålaszokat.


2018. szept. 15. 15:11
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
31%
Külföldön élünk, nem adnak antibiotikumot csak akkor, ha valóban kell. Itt nem jellemző, hogy betegesek lennének a gyerekek.... Immunrendszer erősítés.
2018. szept. 15. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
És te mivel erősīted a gyerek immunrendszerét?
2018. szept. 15. 15:43
 3/14 anonim ***** válasza:
38%
Sokat van szabad levegőn, akkor is, ha rossz az idő, nincs túlöltöztetve, mindennap kap gyümölcsöt és/vagy zöldséget.
2018. szept. 15. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

3 éves koráig jó, ha egyszer kapott antibiotikumot a fiam, de amikor bekerült az óvodába, akkor kb. 2 havonta. Amióta iskolás, azóta meg szerintem nem is kapott, vagy csak 1-szer egy évben.

Egyébként mindig indokolt esetben kapott. Semmi baja nincs tőle. Amikor kapta, akkor ezerrel adtam neki párhuzamosan a probiotikumot.

Annyit tudsz tenni, hogy komplex multivitamin készítményt adsz neki, azáltal ellenállóbbá válhat, esetleg ha el is kapja, könnyebben átmegy rajta.

Viszont a gyakori húgyúti fertőzést nem vizsgáltattátok ki alaposabban? Szerintem nem ártana egy nefrológust felkeresnetek.

2018. szept. 15. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Sose kapott ok nélkül (mindig volt tenyésztés) és tudom, hogy jobban járt vele, mintha nem kapott volna.

Lányomnak is rengeteg HUTI-ja volt, arra kapta marokszámra, most ő is 3 éves, utoljára 1 éve volt szüksége antibiotikumra.

(4-es, a vizsgálat alap, feltételezem a kérdezőéknél is. Alternatív megoldást is próbáltunk megelőzésre, kezelésre (d-mannóz) nem vált be)

2018. szept. 15. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
2 évesem most kapott először, 4 évesem nem tudom megszámlálni hányszor. Amióta beállították megfelelően az asztma gyógyszerét, azóta nem kapott. Cserébe muszáj napi szinten fújnom a szteroidot. Utáltam, hogy ennyi antibiotikumot kap, most a kisebb a hétvége miatt később kapta jóval (csütörtöktől volt beteg, köv. héten kapott csak), már látom, hogy milyen amikor nem kap időben.. Mindene kiütés, hólyag, felülfertőződött baktériummal, prdig csak egy laza vírusnak indult. Több mint egy hétig nem evett. Ha 1-2 nappal előbb kapott volna, nem csúszik bele ennyire. (Mondjuk a 3. lázas napon és nem az 5-en.) Ha kell, akkor kell. Ennyi sajnos.
2018. szept. 15. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
43%

Az első válaszolóhoz csatlakozom, én is egy olyan országban élek, ahol nem divat antibiotikumot osztogatni, csak ha nagyon muszáj. 3,5 éves a gyerekem, még sosem kapott, jár közösségbe de itt nem betegesek a gyerekek. És igen , nincsenek túlöltöztetve, kint vannak a levegőn ha esik akkor is.

Ellenben ma néztem egy ismerősöm otthoni képeit , elvileg Magyarországon most 25- 30 ° körül van, egy születésnapi parti , kint a kertben az összes felnőtt rövidujjú és rövidnadrág , az összes gyerek hosszúujjú felső és hosszúnadrág. Akkor miért csodálkoztok ? Ezért betegek a magyar gyerekek és vannak tönkretéve az antibiotikummal.

Itt reggelente 13 ° van, de a fiam rövidnadrágban és pólóban megy óvodába, akárcsak a többiek, és mégsem beteg soha semelyik, vajon ez miért van?

2018. szept. 15. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
71%

"és mégsem beteg soha semelyik, vajon ez miért van?"

Nem tudom pontosan hol élsz és ott milyen az időjárás, vagy az óvodai szokások.

Nos, nálunk Magyarországon lassan két évszak van, nyár és tél. Ha azt nézem, az elmúlt telek egyike sem volt igazán hideg, amilyennek lennie kellett volna. Nem voltak hosszú időn át tartó fagyok, emiatt sok volt a kórokozó, ami nem tudott elpusztulni.

A másik, hogy nálunk az óvoda pl. úgy működik, hogy hiába van rendben az én gyerekem másik 20-éval együtt, ha mindig van legalább 4-5 olyan gyerek, akiket a szülők állandóan betegen hoznak az óvodába, iskolába. Hiába szólnak nekik, hogy ne hozzák, az a válasz, hogy ó, hát allergiás a gyerek, meg csak egy kicsit folyik az orra. Ha meg az óvónő kicsit erőteljesebben próbálkozik, akkor rögtön jön a fenyegetőzés, hogy akkor kiveszik a gyereket az óvodából vagy iskolából. Kis településről van szó, tehát kell a létszám, így sajnos nem mondják azt, hogy ó, hát akkor vegye ki.

Tehát ez a 4-5 gyerek mindig körbefertőzi nálunk a többit. Plusz mivel eléggé "leterheltek" az óvónők, ezért nálunk létszámhiányosabb napokon az összes gyerek csoporttól függetlenül egybe van rakva. Tehát a 3 éves a 6 évessel. Márpedig ugye mint tudjuk egy 3 éves még mindent a szájába vesz, nem feltétlenül tudja jól használni a zsebkendőt, nem teszi a szája elé a kezét ha köhög vagy tüsszög, ezáltal sajnos a nagyobb gyerekeket is ilyenkor befertőzik.

Nálunk ezért a sok betegség az óvodában.

Érdekes, ugyanis ahogy iskolába kerülnek, az összes gyerek kevesebbet beteg...

2018. szept. 15. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
33%
Magyarorszagon az a szokás, hogy minden xarral orvoshoz kell menni és akarmi is a probléma, arra gyógyszert kell kapni. Sokan eleve úgy mennek be a rendelőbe, hogy kozlik a sajat maguk altal felallitott diagnozist es azt, hogy erre pontosan milyen gyógyszert akarnak. Külföldön megvizsgál az orvos, rendesen kikérdez, aztán ha valóban szükséges, akkor ír gyógyszert. De rengeteg dologra pl egyáltalán nem kapsz semmit: ha fáj valami, akkor max vegyél paracetamolt és használj alternatív gyógymódot, pl fizikoterápiát. És bizony, gyógyszer nélkül is meggyógyul az ember, mert az esetek 90%ban semmi szukseg antibiotikumra. De ha anyuci elviszi Magyarorszagon a gyereket azh orvoshoz, mert folyik az orra, köhög és lázas, akkor bizony kiveri a balhét, ha nem kap antibiotikumot, pedig lehet, hogy a gyereknek csak sima virusfertozese van. Mivel ok nélkül is tomik a gyerekeket az antibiotikummal, teljesen tönkre vágják az immunrendszeruket, nem csoda, hogy újra és újra megbetegszenek
2018. szept. 15. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Ok nėlkül nem kapott a lányom antibiotikumot, legalábbis az orvos szerint( nephrologus) a hugyútira kell. Pedig láza nem szokott lenni szerencsére. Ha ez a problemaja nem lenne sz.tem kb. 3 * kapott volna max.

13 hónapos koráig szopizott, a főzelékeket ėn kėszítettem neki nem vettem .Egy ideje jóval kevesebb zöldséget, gyümölcsöt akar enni, pedig régen imådott mindent.

A tûlpåtyolgatásban van valami. Ėn is hajlamos vagyok szeptembertől jobban felöltöztetni mėg ha meleg is az idő, mivel reggel még hűvös van..

2018. szept. 15. 19:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!