Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » 38-as láza van a fiamnak és...

38-as láza van a fiamnak és közeledik az este. Segitetek?

Figyelt kérdés

Reggel 38,4 volt, rengeteget aludt, majd délutánra magától lement 37-re. Most estére megint felment, kapott nagyon nagyon nagyon nagy nehezen Panadol baby szirupot. Kezd bágyadni, alig van már ébren. Van a lakásban kúp is, azt hajnalban adjam be neki ha felébred és forró? Vagy izzadja ki magát reggelig?

Nem tudom felhívni a dokit épp.. :(

Ti ilyen helyzetben mit tennétek? Tudom hogy a láz nem rossz dolog, védelmezi a testet és javítja, de úgy félek, hogy hajnalban nem ébredek fel és közben meg magas lázzal alszik..

2 éves amúgy.


2018. okt. 28. 18:44
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
6%
Hűtőfürdőt próbáltátok már? Ha az nem segít, irány az ügyelet!
2018. okt. 28. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
83%
Azért 38-as lázzal be ne tegye már hideg vízbe. Ezzel még nem foglalkoznak, mert hóemelkedés szinte. Szerintem le fog menni, ha nem, ad be neki a kúpot. Ha véletlenül az sem használna és feljebb menne, akkor hívnám az ügyeletet.
2018. okt. 28. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim válasza:
19%
Langyos,állott vízzel fürdesd meg és le fog menni a láza.
2018. okt. 28. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
97%

Semmit ne csinálj. Ha gondolod, állíts be magadnak éjszakára ébresztőt, hogy éjjel is rá tudj nézni.

Ha meg nagyon akarsz lázcsillapítót használni, inkább ibuprofen hatóanyagút válassz. A panaracetamol akkor is leszabályozza a testhőt, ha nincs vagy alig van láz.

2018. okt. 28. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
95%
Most nem adnék neki semmit. Éjjelre húzd fel ébresztőre az órát, ha aggódsz. Felkelsz, megnézed hogyan van, aztán ha kell, akkor adnék lázcsillapítót.
2018. okt. 28. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
97%
38 fok nem magas egy kisgyereknek, àllíts be ébresztőt ha nem ébredsz fel, és egyszer-kétszer fogd meg a homlokát. Ha még feljebb megy, adhatsz kúpot, ha mindkettő paracetamol akkor 6 óra elteltével. De úgy kéne otthon gyógyszereket tartani hogy 2 féle hatóanyag legyen. Nekünk a mexalen kúp mellé nurofen van, az egyébként sokkal jobban bevált nekünk. De a lényeg, ezen most ne idegeskedj, nem magas.
2018. okt. 28. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
97%
Én sose keltettem fel őket hogy ne lázasan aludjanak. Szerintem ilyenkor egy jó alvás gyógyít. Ilyen picinél arra kell nagyon figyelni, hogy nehogy kiszáradjon, mikor ébren van, akkor sokat itasd. Ha hajnalban rossz közérzettel, lázasan ébred, akkor persze adj neki lázcsillapítót.
2018. okt. 28. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
12%

A hűtőfürdő nem azt jelenti, hogy langyos vízben fürdik... Azt sem, hogy hideg vízbe teszed be..

Ekkora gyereknél beleültök a testmeleg vízbe EGYÜTT!!! És lassan ereszitek hozzá a hideget.



38,4-nél csak csillapítani kell, nem magas láz.


Ha nem megy 38 alá, vagy tartósan magas, akkor kell ügyelet.

Éjjel nézd, hogy megy-e fel a láza.


Holnap pedig reggel irány az orvos.

2018. okt. 28. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
19%
Múlt héten hívtam pont az ügyeletet láz miatt, kínomban. Azt mondta, hogy 38 nem sok, nem kell vele csinálni semmit. Ha fölé megy hűtőfürdő. Nem hideg vízbe kell tenni a gyereket, hanem 36c°-ról kell lassan csökkenteni,30 alá nem szabad mennie, és kb fél óra múlva fog hatni. Ha nagyon magas jöhet a lázcsillapító. Különböző hatóanyagút váltva adhatsz, ha szükség van rá. Nekünk segített a hűtőfürdő az enyhe lázon, nem gyógyszerezem, ha nem muszáj. Amúgy az enyém ugyanezt produkálta, harmadik napon már 39 fölé ment a láza éjszakára. Szerintem nézz rá, úgy a biztos.
2018. okt. 28. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Ez még nem magas láz. De ebben pusztulnak el a kórokozók! Ha csillapítod, a szaporodásukat segíted.

Ha nem rossz a közérzete, hagyd aludni!

2018. okt. 28. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!