Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » 7 hetes babám megint beteg,...

7 hetes babám megint beteg, ti mit csinálnátok?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Van egy 4,5 éves lányom aki minden betegséget haza hoz az ovibol. 7 hetes a kislányom és már 2-szor kapja el pedig csak anyatejes. Nagyon kivagyok már, most sokkal rosszabbul van mint 4 hete. Akkor egy enyhe torokgyulladása volt most viszont valami gége gyulladásos vírust hozott haza a nagyobbik lanyom és a kicsi is el kapta csak ő kicsit enyhébben. Voltunk már orvosnál, fenistil cseppet kap és c vitamint. Volt valaki hasonló helyzetben? Van erre valami megoldás? Ne vigyem a nagyot oviba? Bár az sem megoldás csak gondoltam 1-2 hónapot itthon maradna amíg a kicsi megerősödik.
2018. nov. 20. 13:21
 1/4 anonim ***** válasza:
Szia. Nálunk is hasonló a helyzet. 4 éves a nagyobbik és állandóan beteg. A kicsi hat hónapos. Most kapott el tőle betegséget,de nagyon nehezen viseli. Ö is anyatejes. Három hete beteg sajnos. Nátha és köhögés. Én legszívesebben nem vinném a nagyot oviba. Az biztos ha influenza járvány lesz nem viszem. Ha tudod szerintem tartsd otthon.
2018. nov. 20. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
De hogy kapta el tőle? Nekem a 2 nagyobbik gyerekemnek volt vírusos torokgyulladása. A csecsemőm nem kapta el. Nem hajolhattak közel hozzá, puszi, kéztapi kizárva. De máskor is volt olyan, hogy a vírusos betegség nem ment végig a családon. Sokkal jobban kell ilyenkor egymásra figyelni és megúszható.
2018. nov. 20. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Mi is nagyon vigyázunk de mégis beteg lett. Én sem engedtem neki még hogy közel menjen hozzá, valószínű már hordozhatta a nagy egy ideje és amikor már kijött rajta, késő volt.
2018. nov. 20. 17:18
 4/4 anonim ***** válasza:

Oooo nalunk ugyan ez. Annyi, hogy 3 eves a nagy, nem jar oviba, es 5.5 honapos a kicsi.

Miota megszuletett, a nagy szinte havonta nathas. Valoszinu jatszoterrol szedte mindig ossze! Hiba vigyazunk mi is! Amig lappang mar fertozhet, es nagyon szereti a kicsit olelgetni, simizni, puszilgatni.

Szoval az 5.5 honaposom mar negyedjere nathas!:(

Teszem hozza anyatejes, de hiaba ha en meg nem kapom el!:( nem lesz igy ellenanyag ami vedje.

Nekunk az orvos nem javasol semmit, csak orrszivas, kohoges eseten meg ambroxol. Se + vitamin se semmi. Csak a d-vitamin, de az meg szerintem sokat nem er erre.

Ha tudod tartsd otthon 1-2 honapig!

Megterhelo ez mindenkinek.

2018. nov. 23. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!