Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Megnagyobbodott nyirokcsomó?!

Megnagyobbodott nyirokcsomó?!

Figyelt kérdés

Jelenleg 6 hónapos a lányom. Kb. két hetes korában észleltem hátul a fejecskéjén egy kb. 1,5 cm átmérőjű puklit. Mozgatható. A gyermekorvos szerint nyirokcsomóról van szó. Megkérdeztem, hogy mikor múlik el, azt mondta, lehet, hogy soha. Viszont én aggódom. Szeretnék biztos lenni abban, hogy tényleg csak megnagyobbodott nyirokcsomó. Hová és milyen vizsgálatra tudnám vinni a picit?

A válaszokat előre is köszönöm!



2018. dec. 7. 12:45
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen pici korban ez tök normális, az én lányomnak több helyen is volt, ultrahangra küldtek vele, de valójában tök fölöslegesen. Ha más baja nincs, akkor csak immunológiai dolog, így védekezik a szervezete a bacik ellen.
2018. dec. 7. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Ha nagyon nyugtalanít, ultrahangon megnézik. Az én lányomnak a füle mögött volt évekig egy megnagyobbodott nyirokcsomó. Mi kb évente egyszer ránéztünk. Ha nem nő, és mozgatható akkor nagy gond nem lehet.
2018. dec. 7. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!