Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Ez tejfehérje allergia lenne?...

Ez tejfehérje allergia lenne? Bővebben lent

Figyelt kérdés
Babám 5,5 hónapos. Több orvos látta, de egyik szerint sem tejfehérje allergiás. Külföldön élünk egyébként... Anyatejet kap lefejve , a probléma a zöld nyálkás széklet. Én megelégeltem miszerint nincs semmi gond és egy hete elkezdtem a tejmentes diétát. Tudni kell, hogy eddig is nagyon kevés ételt szerettem , na most , hogy táplálom a kicsit még jobban odafigyelek és most még ez a tejmentesség is. Nagyon nehéz mert lassan fényevő lehetnék. A széklete viszont még zöldebb , mióta tejmentes diétát tartok és szinte zselés nyálka az egész. Gyönyörűen fejlődik már 9,2kg és 72 cm. Mosolyog , forog. Viszont esténként felkel és nagyokat rúg , erőlködik álmában. Nem sír de mivel nagy hanggal jár ez a sok rugdosás odavesszük magunkhoz az ágyba mert kivagyunk merülve. Ott egy idő után, mikor mennyi, újra elalszik szépen. De napközben is nehezen alszik el illetve sokszor felkel és próbálja kinyomni a pukit. Lehetséges esetleg az , hogy a széklete azért változott meg , mert én elkezdtem a diétával egyidőben reggelre zabkását enni , reszelt almával és fahéjjal ízesítve? Mire lehet allergiás még a tejen kívül? Lassan kezdenénk a HT is , illetve én 6hóig terveztem ezt a fejést csinálni mert egy napomból 5!!! ÓRA megy el vele és kikészültem, gondoltam még arra is, hogy esetleg spec. tápszerrel lehetne kiszűrni még, hogy tényleg a tejre allergiás -e . Ötleteket várok erre a zöldes nyálkás székletre, mitől lehet. Van hogy, kicsit javul az állaga de nyálka mindig van sosem az az igazi aranysárga krémes babakaka. Az kb csak 3 hetes koráig volt.

2019. jan. 25. 16:26
 1/7 anonim ***** válasza:

Állítólag attól is lehet ilyen, ha nagyon nyálzik és így sok nyálat nyel.

Táplálkozási allergiát csak úgy lehet biztosra tudni, ha adott dologra teljes diétát tartasz (pl. olyat sem kap, aminek feldolgozása során esetleg kerülHETett bele az adott dolog) - nekünk három hónap volt -, majd fokozatosan visszaterheled. Ha közben végig nincs változás, akkor biztosan nem allergiás az adott dologra.

2019. jan. 25. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
18%
9,2kg 5 hónaposan??? Hány kg-val született? Erre sem mond semmit a doki?
2019. jan. 25. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
2019. jan. 25. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
3,760al született... kezdetektől jól hízott az orvosok szerint ez gyönyörű , bár mivel fejve kapta a tejet elég hamar így valószínű többet evett (szerintem ) , de nagyon ritka, hogy a büfivel bármi is visszajönne. Ilyen gond nincs :)
2019. jan. 25. 22:51
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, hogy csak tejfehérjére lehet megoldás a diéta, pl laktóz akkor is lesz az anyatejben, ha nem eszel. Azt meg laktáz enzimmel tudod kiszűrni, nem tudom nálatok mi van forgalomban, csepp formában kapható. De tejfehérje allergiánál az 1 hét max tápszeresnél lehet elég, mert az is idő, mire az anyatejből kiürül.

Tojás, szója, olajos magvak talán a gyakoribb allergének de lehet allergén a hal, szezámmag, sokminden. Egyéb érzékenység glutén, laktóz, fruktóz. Szóval ezt nehéz kiszűrni. :/


De a súlya miatt lehet, hogy sokat eszik, egy baba szervezete meg simán nem emészti meg a felesleget, kiürül. Zöld ìgy biztosan lehet, a nyálkában nem vagyok biztos.

Az enyémeknél a nyálkás széklet allergia volt. A nagy tej tojás szója, a kicsi tej. De a kicsi nem is hízott, a nagynál véres széklet is volt illetve mindkét gyerek refluxos volt. Ettől persze lehet, hogy csak a hasfájás - nyálkas széklet a tünet de azt mondják normális hízás mellett kevésbé valószínű, ellenpélda mondjuk nekem a nagy. 4 hónaposan 7400 gramm volt, sajnos el is húzódott a hasfájása 7 hónapos korig, mikor felmerült az allergia de akkor már a hízás is megállt, 4 hónapos kora után étvágytalan volt nagyon.

2019. jan. 26. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Utolso! Koszonom szepen a valaszodat. Igen eleinte itt is a hizasra fogtak h tobbet eszik biztos... de mivel fejve kapja az anyatejet mar egy jo ideje nem noveltuk a mennyoseget... viszont valtozas nincs. Ebben a honapban hizott "csak" 600 grot ... tudtam en h ez majd egyre jobban szepen belassul. Amugy nem egy kover baba. Vannak kis babahurkai de mivel hozza 72 cm igy teljesen eloszlik ez a suly.

Nektek sikerult kinoni az allergiat ?

2019. jan. 26. 10:12
 7/7 anonim ***** válasza:

Igen úgy néz ki, egyszerre nőtték ki. A nagy 3 évesen, a kicsi 1 évesen. De a nagy laktózérzékeny, nem tudom van-e köze a 2,5 év tejmentességhez, a kicsinél nem gond a laktóz sem. De így is sokkal könnyebb már.

Hát sok sikert, szerintem tarts ki a diétával, egy szoptatós anyukától olyasmi dereng, hogy volt 3 hét is, mire megszűnt a hasfájás. Az enyémek tápszeresek, náluk 1 hét volt. Szóval így még nem lehet kizárni. (A laktázt azért megpróbálhatod, ha eddig nem tetted)

2019. jan. 26. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!