Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Szerintetek az normális, hogy...

Szerintetek az normális, hogy egyik szülőtársam 37.1 fokos "hőemelkedéssel" nem engedi el a gyerekét iskolába?

Figyelt kérdés
Nem tudom ti hogy vagytok vele, de én a gyereknek még gyógyszert sem adok 38-38.5 alatt. Szerintem röhejes az effajta túlaggódás.

2019. jan. 27. 12:38
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
92%

Volt, hogy hőemelkedéssel rosszabb volt a közérzetem, mint utána lázzal...


Hagyd békén, senki közöd hozzá.

2019. jan. 27. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
93%

Nem a hőfok maga a probléma, hanem hogy azt mi váltotta ki. Egy forró fürdő, nagy rohangálás, vagy egy kezdődő betegség tünete. Ha za utóbbi, akkor nem azért nem engedném a gyereket iskolába, mert hőemelkedése van, hanem azért, mert már lappang benne valami. Felesleges a többieket megfertőzni, őt meg addig járatni, amíg csak áll a lábán.


Amúgy a lázcsillapításnál sem csak a lázmérőt kell nézni, hanem a gyerek állapotát. Van, hogy 38,6-tal még egészen vígan elvan, én akkor nem csillapítom. Máskor meg már 38,2-nél hánykolódik éjjel, és nem tud aludni, akkor kap lázcsillapítót.

2019. jan. 27. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:

Rosszul tettem, hogy nem írtam le az egészet. Mindegyikőnk gyereke negyedikes, osztálytársak. Egyik nap arra jött haza a fiam, hogy nem volt a másik kisfiú iskolában, mert beteg. Mivel jóban vannak a fiúk, beszéltem az anyukájával, hogy mi baja van a gyereknek. Erre ő mondja, hogy 37.1 fokos hőemelkedése van, de azon kívül semmi baja. Erre még aznap délután viszem a fiamat a heti edzésére, és a legnagyobb meglepetésemre ott volt a másik fiú is. Láthatóan semmi baja nem volt. Leültem az anyukája mellé, elkezdtünk beszélgetni, és mondta, hogy elhozta edzésre, mert nagyon jól lett a reggeli állapotához képest a fiú, de azért a héten már nem fogja iskolába küldeni. Én azt szűrtem le az egészből, hogy a gyereknek szimplán csak nem volt kedve suliba menni, bepróbálkozott, sikerült neki.

Nyilván ha látom, hogy a gyerekem beteg, akkor én sem küldöm el suliba. De ha nincs rossz közérzete, nincs más betegségre utaló jele, és ő is mondja, hogy elmegy (ennyi idősen ez már rajtuk is múlik),akkor elengedem.

A másik dolog még szerintem az, hogy ez az oldal legfőképpen arra való, hogy mások véleményét egy adott témával kapcsolatban meghallgassunk és elfogadjuk. Ezt a kérdést is többen elolvastátok, hozzá is szóltatok, ezáltal nektek is van véleményetek ezzel kapcsolatban. Akkor nekem miért ne lehetne saját, önálló véleményem? Senkinek sem ugyanolyan a gondolkodása, de ezt el kell fogadni. Alapból a kérdés is ebből fakadt, hogy két különböző álláspont találkozott. Én csak kíváncsi voltam a ti véleményetekre is, ehhez képest pár hozzászóló gondolatban máglyán éget el éppen ezekben a pillanatokban.

2019. jan. 27. 13:29
 14/22 anonim ***** válasza:
100%
Nem azért de eleve mindenki máshogy éli ezt meg. Engem 30 évesen is ki tud ütni a 37,1-es testhő..
2019. jan. 27. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%
#3, nem, az ajanlas abban az esetben 39,5 fok, HA a gyerek egyebkent jol erzi magat. Alatta is lehet adni, ha rosszul van.
2019. jan. 27. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%
Kiváncsi lennék anyukával is közölted-e, hogy röhejes az aggódása, vagy csak itt áztatod. :D Semmi közöd hozzá ha beteg, ha nem!
2019. jan. 27. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%
Jaja, senki nem állt melléd, muszáj volt mesélni valamit
2019. jan. 27. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%

És ha tényleg így volt, hogy nem is volt beteg, csak nem volt kedve menni? Nagy cucc.. amúgy semmi közöd hozzá, nem hiszem, hogy ezzel ártottak neked.

Annó nekem is volt olyan, hogy nagyon nem volt kedvem, anyu leigazolt egy napot és kész, ettől még nem lettem sem link, sem buta, sem pedig munka kerülő.

2019. jan. 27. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

Ahogy feltetted a kérdést, arra az a válaszom, hogy nem engedném én se hőemelkedéssel. Lehet azt érezni, legalábbis én érzem a gyerekemen, hogy nem csak melege van és attól magasabb a hője. Azért vigye suliba, hogy utána telefonáljanak, hogy belázasodott?

És ha tényleg ndm volt beteg a konkrét esetben, na bumm. Biztos úgy ítélték meg, hogy lehet pár óra múlva lázas lehet. Inkább maradjon otthon egy potya napot, mint betegdn vigyék iskolába.

Ha a fordítottja történt volna azon menne a károgás. :-D

2019. jan. 27. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

Az a baj attól hogy reggel 37.1 lehet pl délre már nem az lesz, én is mentem úgy iskolába hogy "áh kicsit fáj a fejem jól leszek" délután meg úgy másztam haza 40 fokos lázzal influenzával mert nem akartak előbb hazaengedni.

Lázat úgy tudom 39 körülig nem kell HA a gyermek közérzete nem rossz, nekem is van hogy 39-el vígan megvagyok máskor meg a 38-tól készülök meghalni.

2019. jan. 31. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!