Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » 9 éves gyerekemnek nagyon...

9 éves gyerekemnek nagyon gyakran fáj a feje. Hova vigyem?

Figyelt kérdés

Illetve hova kérjek beutalót a háziorvostól?

Magától sehova nem küld el, szarik mindenre, azért szeretnék célirányosan menni, hogy neki csak 1 db papírt kelljen megírnia.



2019. febr. 16. 10:57
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
64%

Első körben teljes labor.

Szemészet.

Közben esetleg mérni rendszeresen a vérnyomását, és figyelni a táplálkozásra, a kellő mennyiségű folyadékbevitelre, és a friss levegőn való mozgásra.

Utána ha kell, ekg, ct, nyaki uh.

2019. febr. 16. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
8%
Nem értem. Milyen háziorvos? Körzeti? Mármint nincs gyerekorvosa a gyerekednek?
2019. febr. 16. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
47%
Sok mindentől fájhat a feje, lehet front érzékenység, homlok üreg gyulladás, migrén. Fej fajással gyakran küldenek füll-orr gégészhez ( ő megnézni van e gyulladás az üregekben) vagy neurológia.
2019. febr. 16. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
74%

2!


Házi gyermekorvos, kb 20 éve létezik ez a rendszer, de ne zavarjon. Mellesleg külföldön rendes felnött háziorvoshoz viszik a gyereket is, akit max speciális probléma eseten küldenek tovább gyermek szakorvoshoz.


Kérdező!


Első körben orvos váltás.

2019. febr. 16. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

#2 Nem gondoltam, hogy egyetlen szón fogunk fennakadni. Gyerekorvos, ahova tartozunk, ha így tetszik. Egyetlen egy van a körzetben sajnos. Próbáltam váltani, 3 orvost hívtam fel, nem fogadnak, ha nem vagyunk körzetesek.


Kicsi kora óta gyakori jelenség,és mivel több helyen laktunk, mindenhol jeleztem ezt. Egy időben kellett neki szemüveg, már nem kell, utoljára a szemészeten (nyáron) rendben volt minden. Vérkép kb minden évben készült, sose találtak semmit.

Az orra is gyakran vérzik, jártunk fül-orr-gégészeten (több helyen is), ott se lettünk okosabbak. Neurológián csak pici korában voltunk.

EEG-re egy se akart elküldeni (pedig utaltam rá, hogy jó lenne...)


Aggódom, idegesít a dolog.

2 oldalt, halántéknál lüktető fájás általában.

2019. febr. 16. 11:40
 6/21 anonim ***** válasza:

Nálam is volt ilyen mikor kicsi voltam. 6 éves koromtól egészen 12 éves koromig nagyon fájt a fejem. Sose tudtam miért vagy hogy mikor kezd el fájni. Ha beteg voltam, ha nem mindig fájt, illetve sokszor. Volt olyan, hogy azt hittem meghalok. Borzasztó tud lenni. A szüleim mindig vittek a háziorvoshoz. És tudod mire jöttem rá, arra hogy az orvos nem tud mit tenni ellene. Mindig írta a gyógyszereket, amik nem hogy hatottak volna, de még rosszabb is lett. Egy idő után kezdték a szüleim figyelni, hogy mi miatt lehet. Először semmit nem vettek észre. Jó volt a látásom minden. Aztán miközben egyszer nagyon fájt a fejem megmértük a vérnyomásom. Volt 142, de volt akkoriban 64 is. Mit ne mondja elég változó. Aztán egy idő után ez is elmúlt és már nem a vérnyomásom miatt fájt a fejem. Akkor elmentünk kivizsgáltatni. Voltunk szemészetet, fül-orr gégészeten, CT-én, vért is vettek. Mindenhol rendben volt minden. Minden adatom jó volt. Persze a szüleim ezzel nem voltak megelégedve így az országba rengeteg helyen jártam. Az akkori életem a rendelőkben töltöttem. Iskolába is sokszor jártam úgy, hogy fájni kezdett a fejem. Sokszor voltam beteg stb. Aztán ahogy a serdülő korba léptem kezdett enyhülni, aztán egy idő után ez teljesen eltűnt. Már nem fájt a fejem, illetve csak akkor ha ténylegesen beteg voltam.

Azóta se tudjuk, hogy mi bajom volt, hogy miért fájt annyira, de örülök, hogy vége annak az időnek.


Tudom, hogy nem ez volt a kérdés, de gondoltam hátha tudok segíteni ezzel is.

2019. febr. 16. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:

Sajnos egész gyerekkoromban fájt a fejem, gyakorlatilag napi szinten, később sokat szédültem, de az orvosokat sose érdekelte... Mindenhol azt mondták : túl fiatal vagy hozzá, hogy komoly baj legyen, ezért nem küldtek kivizsgálásra...


Labor, szemészet mindig tökéletes volt...

Szóval ettem a gyógyszert mint a cukrot, nagyon nehéz volt úgy koncentrálni a suliban, hogy fájt.


Aztán ahogy elég idős lettem a kávéhoz az megoldotta a gondom... Azóta egy reggeli kávé megelőzi a problémát, ha kihagyom valami miatt most is fáj napközben... ( most 31 vagyok)


Remélem nálatok kiderül mitől van, nagyon kitartónak kell lenni sajnos :( Drukkolok!

2019. febr. 16. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitok!

Én nem vagyok migrénes, anyukám viszont igen, és a gyerek apja is. Ez nem tudom, mennyire örökölhető mondjuk.

Az orrvérzést a gyenge hajszálerekre fogták a lányomnál, mikor megnézték a gégészeten.


Iskolában is gyakran szenved a fejfájástól (ha szól a tanárnak, hogy fáj a feje, a válasz "Nekem is"...)


EEG vagy CT vizsgálatra, ha én kérem a beutalót, azt a gyerekorvos megtagadhatja, mert szerinte "szükségtelen"?

2019. febr. 16. 12:01
 9/21 anonim ***** válasza:
0%

Kettes vagyok, senkit nem akartam bántani, de nem ismerem a kérdezőt, honnan tudjam, hogy pontosan mit értett a háziorvos alatt. (Ez a gyakorikérdések, a tudatlanoktól kezdve az intelligensekig minden van.) Nem derült ki, hogy külföldön él-e vagy sem. Nekem kellett még info.

Ismerem a rendszert, köszi.

2019. febr. 16. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
47%
Szerintem nem tagadhatja meg. Főleg nem, ha te magad kéred. De jobb ha a kórházba kérdezed meg, hogy kell mit tegyél. Ott biztosat mondanak.
2019. febr. 16. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!