Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Manapság tényleg van az...

Manapság tényleg van az iskolákban iskolaorvos, iskolapszichológus?

Figyelt kérdés
Rengeteget olvasom ezen az oldalon és az interneten is ezeket a szavakat, de a "mi időnkben" ilyen nem volt, az tuti. Vagy legalábbis nálunk, vidéken nem volt.
2019. márc. 23. 10:55
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Nem tudtam, ez minek a függvénye volt, azért írtam perjellel a kettőt.
2019. márc. 23. 12:55
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy az iskolapszichológus nem emlékszik Jenőkére, de azért van a papír, meg a toll, hogy leírja, amit tapasztal. És egy rendes Iskolapszichológus ezeket a feljegyzéseket elrakja, oszályok, vagy névsor szerint rendezi, és ha újra előkerül Jenőke, akkor előveszi.

Nálunk (budapesti kerület) két iskolája van egy pszichológusnak. Osztályszinten is foglalkoznak a gyerekekkel (magatartásproblémák, tanár-diák feszültségek, osztályon belüli feszültségek,hasonlók miatt), ezen kívül kiscsoportos és egyéni foglalkozásokat tartanak pl. szorongó vagy nehezen beilleszkedő gyerekeknek. Sőt szükség esetén a tanárokat is támogatják.L ehet, hogy csak megértő meghallgatással, esetleg néhány ötlettel, óvatos befolyásolással.

2019. márc. 23. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Nálunk volt az 1980-as években iskolaorvos, de nem minden nap volt bent, talán hetente egy vagy két nap. Pszichológusi végzettsége az egyik igazgatóhelyettesnek volt, ezért ő betöltötte ezt a funkciót is, ezt leszámítva nem tudom, mennyire volt általános.

Meki 1993 óta van Miskolcon, Starbucksban csak Németországban jártam eddig, én sem tudtam, hogy Pesten is van, de ha valaki emiatt néz le egy egész megyét, annak egészségére :)

2019. márc. 24. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
0%

Nem nézem le, pláne mert nem tudjak mi az a Sturbucks es Ózdon!! nincs meki.

Most sokan vannak mifelénk akik onnan menekültek, és döbbenet mikre rá tudnak csodálkozni. Olyan dolgokra mint a meki, Starbucks de az iskolaorvosra meg pszichológusra is, ami mifelénk már 50 éve is természetes volt.

De viszont is igaz, borsodiak mutattak nekem helyi látványosságokat, ami nekem volt meglepő. Pl ózdi Hétes telep, miskolci Viola utca....nos nekem fogalmam sem volt ilyen létezik.


Volt itt kérdés: eljöjjünk Borsodból? Kb 30 válasz: azonnal, gondolkodás nélkül, vissza se nézzetek. Szerintem soha egy kérdésre nem érkezett tök ugyanaz a válasz ennyi embertől. Olyan nagyon jó hely nem lehet.

2019. márc. 24. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
#14: hozzátok inkább erkölcstan-tanár kellett volna :'(
2019. márc. 25. 13:45
 16/16 anonim ***** válasza:

Én se ismertem Pesten a Hős utcát, amíg nem mondták barátaim, hogy oda ne menjek :D

"pszichológusra is, ami mifelénk már 50 éve is természetes volt" ne haragudj, de nem látszik rajtad.

2019. márc. 25. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!